Gündem

AKP kadın kolları kongresinin Tarım İlçe Müdürlüğü binasında yapılmasına tepki: Pervasızlığın zirvesi!

Binanın girişine AKP logolu pankart asıldı

18 Ekim 2020 07:34

AKP kongrelerini kamu kuruluşları binalarında yapmaya devam ediyor. Bu kez de İzmir'in Seferihisar İlçesi'ndeki kadın kolları kongresini, Tarım İlçe Müdürlüğü binasında gerçekleştirdi.

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel “AKP kendisini Türkiye'nin tek sahibi olarak görüyor. Daha önce de kamu binalarını seçim bürosu yaptılar. Ama gün gelecek bu dönem bitecek'' dedi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da Seferihisar İlçe Tarım Müdürü Ali Özdemir'in eşinin daha önce AKP Kadın Kolları Başkanı olduğunu belirtti. CHP'li Bakan, “Resmi bir kurumun, böyle bir seçime alet edilmesi pervasızlığın zirvesidir" ifadesini kullandı.

CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Solak da, “Duruma halktan büyük tepki geldi. Pankart indirildi ama kongre yine de kamu binasında yapıldı. Devletin eşitlik ilkesi zedeleniyor. Devletin kurumları siyasete alet edilmemeli” dedi.

Sözcü'de yer alan habere göre, Öte yandan Kadın Kolları seçimine Güler Boler tek aday oldu. Tarım Müdürü'nünün eşi Berrin Özdemir'in atama ile geldiği ve bu kongrede aday olmadığı öğrenildi.

Binanın girişine pankart astılar

AKP, Seferihisar Kadın Kolları Kongesi'nde Tarım İlçe Müdürlüğü'nün girişine ilçe başkanı için ‘Hoşgeldiniz' pankartı asıldı. Tepkiler üzerine pankart kaldırıldı. CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Solak “Duruma halktan büyük tepki geldi. Devletin eşitlik ilkesi zedeleniyor. Devletin kurumları siyasete alet edilmemeli” dedi.