Gündem

Ahmet Taşgetiren: Muhalefetin en büyük sorunu 'ortak aday', benim gördüğüm üç isim var

"CHP kökenli bir aday her durumda kazanacak konumda mı? Yani Tayyip Erdoğan her durumda kaybetmekte mi?"

07 Haziran 2022 08:48

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, muhalefetin en önemli sorunuun 'ortak aday' olduğunu belirterek, "6’lı yapı da sanki o iş çözülmüş, ya da çözülmesi en kolay işmiş gibi davranıyor. Yani gide gide şekillenir o mesele, hele masayı devam ettirelim, ortak çalışmalar yapalım, sonunda bir şekilde ortak adaya varılır, yaklaşımı hakim. Bence o kadar kolay değil.

Şu andaki görünüme bakalım: Benim gördüğüm, üç aday var. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Mansur Yavaş. Bu isimler de adaylıklarını açıklamış değiller, medya ve kulisler o üç ismi “potansiyel aday” olarak okuyor. Şu anda başka isim telaffuz edilmiyor. Masada oturan liderlere sorulduğunda o konuyu “cıss’lı konu” gibi değerlendirip, zinhar, işaret niteliği taşıyan bir kelâm etmiyorlar.

Zihinlerinde başka isim var da mı seslendirmiyorlar, yoksa zaten başka bir isim de yok mu?" diye yazdı.

AKP'den kopanların siyasi parti liderlerine "CHP’yi mi iktidara getireceksiniz?" sorusunu yönelttiğini belirten Taşgetiren, "Acaba o itirazları görmezden gelip, “CHP ukdesi”ni aşıp oy verenler kazanmaya yetiyor, dolayısıyla o itirazlara kulak asmamak lazım” demek tutarlı mı? Yani hakikaten CHP kökenli bir aday her durumda kazanacak konumda mı? Yani Tayyip Erdoğan her durumda kaybetmekte mi?" ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın...