Spor

Ahmet Nur Çebi: Avrupa'ya gidemeyebiliriz

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, devre arasında yapılacak transferler ve finansal konular ile ilgili açıklamalar yaptı

07 Aralık 2019 15:43

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlıların, önümüzdeki sezon UEFA'ya gidemeyecek durumda olduğunu, camianın böyle bir duruma hazırlıklı olması gerektiğini söyledi. Çebi, Hayatta Beşiktaş Radyosu'na verdiği röportajda "Zorluklar var. UEFA'ya gidememekse gidememek. Bu olacak demiyorum ama olabilir diyorum. Herkes buna hazır olmalı." ifadelerini kullandı.
 
Yoğun ve kesintisiz temponun üzerinde bıraktığı etkiden de bahseden Çebi,"Uykusuzluk tabii ki var. Biraz kuruntulu bir adamım. Geriliyorum. 15 gün sonrasını, 2 ay sonrasını düşünüyorum. Bunlar beni tedirgin ediyor. Gelirlerin tamamı temlikli. Kasaya 1 kuruş para girmiyor. Yeni bir finans düzeni bulmaya çalışıyoruz." dedi.

Transferlere TFF engeli

Ahmet Nur Çebi, "2 transfere ihtiyacımız var. Santrfor ve orta saha 6 yada 8 numara olabilir. TFF'nin şu anda bize müsaade etmediğini ilk ben açıklayayım. 'Bu bütçe ile transfer yapamazsınız' diyor. Elimizdeki oyunculardan göndermemiz gerekiyor. Bunun içinde banka da var. Geçen yaz yapmamız gereken 16 milyon euro'ya yakın transfer yüzünden limitimiz aşılmış. Satış olmadan transfere izin verilmiyor. Lisans kurulu ile görüşmelerimiz sürüyor. Bunu aşmamız gerekiyor." diye aktardı.

Aboubakar, Cenk Tosun ve Talisca

Transfer konusunda sıkıntı çektiklerinin altını çizen Çebi, "Geçen yaz yapmamız gereken 16 milyon euroluk transfer, bize verilen limitin aşıldığını gösteriyor. Sat-al yapabiliyoruz ancak. Bizim kapımızı şu anda çalan kimse yok. Lisans kurulu ile biraz itişip kakışacağız gibi görülüyor. Bize kapı açılırsa ona göre 1-2 transfer yapacağız. Aboubakar, Cenk Tosun ve Talisca defteri kapandı." dedi.