Gündem

Ahmet Kural'a ‘yalancı tanıklık’tan takipsizlik kararı

Zeynep Tun, kendisini yalancı tanıklıkla suçlayan Kural hakkında suç duyurusunda bulunmuştu

22 Şubat 2019 14:04

Oyuncu Ahmet Kural'ın, Şarkıcı Sıla Gençoğlu'na şiddet uyguladığı gerekçesiyle açılan davada, olayın yaşandığı gece attığı, "Ahmet Kural evinde bir kızı dövüyor" mesajı sebebiyle tanık olarak yazılan Hatice Zeynep Tunç'un şikâyeti üzerine başlatılan soruşturmada mahkeme, Kural hakkında takipsizlik kararı verdi. Ahmet Kural’a daha önce de “adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs, suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme” suçlarından da takipsizlik verilmişti.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, Hatice Zeynep Tunç, kendisini yalancı tanıklıkla suçlayan Ahmet Kural hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Tunç, Ahmet Kural ile Sıla Gençoğlu arasında meydana gelen darp olayına şahit olduğunu, polis merkezinde tanık olarak ifadesinin alındığını bildirdi. Tunç, yalan tanıklık yapmasının mümkün olmadığını,  Ahmet Kural iftira suçunu işlediğini belirtti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 15 Şubat 2019 tarihli takipsizlik kararında Ahmet Kural hakkında iftira suçunun oluşmadığı, belirtilerek “Şüpheli Ahmet Kural’ın iftira kast amacıyla olduğunun tespiti bu aşamada yapılamayacağı anlaşıldığından şüpheli hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiştir” denildi.