Spor

Abdurrahim Albayrak'tan penaltı tepkisi: Hoca, VAR ile ne konuştu öğrenmek istiyoruz

Atiker Konyaspor karşılaşmasında Galatasaraylı Serdar Aziz'in gördüğü kırmızı kart tartışma yarattı

24 Kasım 2018 02:43

Spor Toto Süper Lig'in 13'üncü haftasında Galatasaray sahasında Atiker Konyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Galatasaray 2'nci Başkanı Abdurrahim Albayrak, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada penaltı kararına tepki gösterdi. Albayrak, "Sakinliğimizi muhafaza etmeye çalışıyoruz ama 30 milyon insan gördü, sadece Galatasaraylılar değil herkes gördü. İçimiz yanıyor. Hocanın VAR ile ne konuştuğunu öğrenmek istiyoruz. Ben merak ediyorum penaltı pozisyonunda neden VAR'a gidilmiyor, ben bunu öğrenmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Galatasaray 2'nci Başkanı Abdurrahim Albayrak basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Sakinliğimizi muhafaza etmeye çalışıyoruz ama 30 milyon insan gördü, sadece Galatasaraylılar değil herkes gördü. İçimiz yanıyor. Hocanın içeriyle ne konuştuğunu açıklamasını bekliyoruz. Bugün beyaz bir sayfa açmıştık. Ancak derbi öncesi oyuncumuz kırmızı kart görüyor ve üzerine bir de penaltı veriliyor. Sanıyorum sabrımızı sınıyorlar. Bu ligde oynamamızı istemiyorlarsa açıkça söylesinler. Arkadaşlar dün akşam yağmur çamur demeden çalıştık. Bu futbolculara aylık 5.5 milyon Euro veriliyor. Emek harcıyoruz yazık değil mi? 3 gün sonra Şampiyolar Ligi maçına çıkacağız yazık değil mi? Başkanımız maç sonu açıklama yapmış son noktadayız diye. Kendisi kesinlikle haklı" diye konuştu.

"Hoca, VAR ile ne konuştu öğrenmek istiyoruz"

Verilen penaltı pozisyonundan sonra hakem Hüseyin Göçek'in VAR odası ile ne konuştuğunu öğrenmek istediklerini belirten Albayrak, "Arkadaşlar burada içimiz yanıyor, siz burada kura çekiminden bahsediyorsunuz. 30 milyon insanın içi yanıyor burada. Arkadaşlar hocanın VAR ile ne konuştuğunu öğrenmek istiyoruz. Ben merak ediyorum penaltı pozisyonunda neden VAR'a gidilmiyor, ben bunu öğrenmek istiyorum" dedi.