Spor

Abdullah Avcı: Trabzonspor'un büyüklüğünü gösterdik

"Bir an önce hem zihinsel hem fiziksel olarak en hızlı şekilde kalan maçlarımıza odaklanmamız gerekiyor"

18 Aralık 2021 19:45

Spor Toto Süper Lig'in 17. haftasında Atakaş Hatayspor'u 2-0 yenen Trabzonspor'un teknik direktörü Abdullah Avcı, ilk yarıda sezonun en dominant oyununu oynadıklarını söyledi.

Avcı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ligin en zor rakiplerinden birisiyle oynadıklarını ifade ederek, “İki senedir çıkış yapan bir takım. Son iki maçtır da formasyon değiştiren bir takım. Başlarında da çok kaliteli bir teknik adam var, oyunu geliştiriyor. Bugün beklediğimiz gibi başladılar oyuna. İlk yarıda 45 dakika sezonun en dominant oyununu oynadık. Taraftarın savunmayı ve hücumu bizimle yapması inanılmaz güzeldi." dedi.

İkinci yarı itibarıyla hemen başlar başlamaz rakibe pozisyon verdiklerini ifade eden Avcı, şunları kaydetti:

"Oyunun her anını doğru oynamak gerekiyor. Orada gol olsa rakip devreye girecekti. İkinci yarıda denge vardı ama bizim basit top kayıplarımız oldu. Zor bir rakibe karşı geçen hafta kaybettikten sonra bu karşılaşma hem Trabzonspor’un büyüklüğünü hem de oyun hafızasını gösterir. Taraftarımıza teşekkür ediyorum, davet ettik ve bugün 40 bin kişi burada. Sabırlı oyuna da son derece destek oluyorlar. Futbolda basit oynama her anını doğru oynama gibi bir durum vardır. Biz bunun büyük bir bölümünü yaptık. Her şey için teşekkür ediyorum, hem oyuncularıma hem de taraftarlarıma. 3 puan daha kazandık 42 puana ulaştık. Bir an önce hem zihinsel hem fiziksel olarak en hızlı şekilde kalan maçlarımıza odaklanmamız gerekiyor."

"Kouassi, doğru bir transfer gibi duruyor"

Avcı, yeni transfer Kouassi ile ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

"Yetenekli ve özel oyuncu, fırsat transferi olarak bakmak lazım. Fildişi Sahili Milli takımında oynamak kolay değil. Orada uzun süredir oynuyor. 1 hafta 10 gündür bizimle antrenman yaptı. Şu ana kadar Kouassi’nin takıma adaptasyonu çok iyi. Dar alandaki yeteneği ve özel bir oyuncu oluşuyla doğru transfer gibi duruyor. Daha geniş alana çıkmak, maç ritmini yakalamak zaman alacak. İlk görüntüsü iyi. Bugün kenar oyuncusu eksiğimiz vardı. İkinci yarıda milli takımdan sonraki süreçte bizimle olacak.”