Gündem

Abdülhamit Gül: Vesayetçileri tarihin çöp tenekesine attık

Adalet Bakanı Gül, Keçiören’de avukatlarla bir araya geldi

03 Şubat 2019 08:32

Adalet  Bakanı Abdülhamit Gül, Keçiören’de avukatlara yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde vesayetçilerin tarihin çöp tenekesine atıldığını söyledi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Keçiören Estergon Kalesi'nde düzenlenen AK Parti İl Toplantısı’na katıldı.  Yargı bağımsızlığı ve demokrasi hakkında konuşan Bakan Gül, Türkiye’nin geçirdiği hukuk mücadelesinden ve demokrasi mücadelesinden bahsetti. Demokrasi ve insan haklarına değinen Gül, "Türkiye’de AK Parti öncesi vesayetçilerin, darbecilerin millet iradesini karşısına alan güçlerin bu ülkeyi nereye getirdiğini en iyi bilen sizlersiniz. Bu ülkede 28 Şubat'ta darbecilere selam duranları gördük. Bu ülkede 'Bir sağdan, bir soldan idam sehpasına mahkum olmak üzere bir oradan, bir oradan aldık ve bunları yargılattık' diyen anlayışı gördük" dedi.

27 Mayıs ve 12 Eylül'de darbecilere selam duran yargının bugün demokrasiyi koruduğunu ifade eden Gül, "Sizlerin desteği ile bugün 15 Temmuz darbecileri hesap vermektedir. Hukuk, demokrasi, anayasa korunarak Türkiye’nin gücüne güç katılmaktadır" diye konuştu.