Gündem

 - İPSALA SINIR KAPISI'NDAN ANKARA'YA ANLAMLI KOŞU

  Haber-Kamera: Cansel KİRAZ- Harun UYANIK/İSTANBUL, (DHA)  İSTANBUL Masterleri Atletizm Kulübü üyeleri, ‘Atatürk’ü Anma ve  Barış Koşusu’ kapsamında Atatürk’ün Selanik’teki evinin bahçesinden alınan toprağı her yıl Anıtkabir Müze Müdürlüğü'ne teslim ediy

17 Mayıs 2018 18:23

 
Haber-Kamera: Cansel KİRAZ- Harun UYANIK/İSTANBUL, (DHA) 
İSTANBUL Masterleri Atletizm Kulübü üyeleri, ‘Atatürk’ü Anma ve  Barış Koşusu’ kapsamında Atatürk’ün Selanik’teki evinin bahçesinden alınan toprağı her yıl Anıtkabir Müze Müdürlüğü\'ne teslim ediyor.  Kulüp üyelerinin aldıkları toprakla Ankara\'ya gitmek üzere İpsala Sınır Kapısı\'ndan başlattıkları koşuda İstanbul\'a gelindi.

“MANEVİ DEĞERİ YÜKSEK BİR KOŞUMUZ\"
Koşuya katılanlar trafik polisleri ve ambulans eşliğinde, Ankara’ya giden servislerinden inerek 5’er kilometre aralıklarla dönüşümlü olarak koşuyor. Koşuyu her sene geleneksel olarak düzenlediklerini söyleyen İstanbul Masterleri  Atletizm Kurulu Üyesi Ergün Özkuroğlu, “Toprağımız var bayrağa sarılı. Onu her sene elden ele 737 kilometre İpsala’dan Ankara’ya kadar koşarak, aralıksız gece de dahil ulaştırmaktayız. Geleneksel, manevi değeri yüksek bir koşumuz. Şu anda 39 kişi koşuyor dönüşümlü olarak,  5’er kilometre halinde gruplar oluşturuyoruz. İstanbul’dan Taksim Meydanı’na 35 kişilik bir gruptu\" dedi.
Pendik D-100 Karayolu- Ankara istikametinde konuşan Özkuroğlu, “Taksim’den Ankara etabımızda da 39 kişi mevcut . Toplam 74 kişi civarı. Yolun durumuna ve arkadaşların performansına göre gidiyoruz\" ifadelerini kullandı.

Görüntü dökümü 
------------
- İstanbul Masterları Atletizm Kulübü üyesi sporcunun elinde toprakla D-100  karayolunda koşması
- Trafik polislerinin sporcuyu takibi
- İstanbul Masterları Atletizm Kurulu Üyesi Ergün Özkuroğlu\'nun konuşması
- Servisteki sporcuların görüntüsü
- Genel ve detaylar
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir