Gündem

  FATİH'TEKİ GARİP OLAY...  KALDIRIM TAŞLARI SÖKÜLDÜ, EVİNE KAVUŞTU

* Fatih'te bodrum kattaki dairesinin giriş kapısı önü kaldırım taşıyla örüldüğü için evine giremeyen, eşyalarını da dışarıya çıkaramayan 57 yaşındaki Mustafa Doğu'nun çaresizliği son buldu

02 Aralık 2017 14:36

* Fatih\'te bodrum kattaki dairesinin giriş kapısı önü kaldırım taşıyla örüldüğü için evine giremeyen, eşyalarını da dışarıya çıkaramayan 57 yaşındaki Mustafa Doğu\'nun çaresizliği son buldu.

* Çıkan haberler üzerine belediye ekipleri gece saatlerinde gelerek kaldırım taşlarını söktü.

* Geceyi sokakta geçiren Mustafa Doğu, sabah saatlerinde evine girebildi. Doğu, ekiplerin \'yanlışlık\' olduğunu ve bu durumdan dolayı kendisinden özür dilediklerini söyledi.

Haber-Kamera: İbrahim AKTÜRK - Murat SOLAK /İstanbul,(DHA)
Fatih Zeyrek Mahallesi Sırımcılar Sokak üzerindeki bir apartmanın bodrum katındaki dairenin giriş kapısının önü,  dün sabaha karşı imara aykırı olduğu gerekçesiyle belediye ekipleri tarafından kaldırım taşıyla örülerek kapatılmıştı. Evde kiracı olarak oturan 57 yaşındaki Mustafa Doğu, günü dışarıda geçirdi. Çıkan haberler üzerine gece saatlerinde belediye ekipleri, giriş kapısı kapatılan eve geldi ve döşenen kaldırım taşlarını kaldırdı. 

GECEYİ NASIL GEÇİRDİĞİNİ ANLATTI
Evine kavuşan Mustafa Doğu, gece saatlerinde gelen belediye ekiplerinin bir yanlışlık olduğunu söylediğini ve bu durumdan dolayı kendisinden özür dilediklerini belirtti. Evine tekrar kavuştuğu için mutlu olduğunu söyleyen Mustafa Doğu, gün boyunca dışarıda vakit geçirdiğini, kalacak yeri olmadığı için aynı sokak üzerinde bulunan kıraathanede kaldığını söyledi. Mustafa Doğu\'nun mahalleden arkadaşları da kendisini ziyarete geldi. Doğu\'ya destek olduklarını belirten mahalle sakinleri duruma tepki göstererek, söz konusu olay nedeniyle üzüldüklerini söyledi. Mustafa Doğu\'ya ziyarete gelen bazı arkadaşları gözyaşlarını tutamayarak ağladı.  


Görüntü dökümü:
------------------------
-Açılan evin önünden detay
-Mustafa Doğu ile röportaj
-Doğu\'nun arkadaşlarıyla röportaj
-Bazı arkadaşlarının duygulanması
-Doğu\'nun evinden görüntü
-Mustafa Doğu\'nun evine giriş yapması
-Detaylar
 
 
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir