Gündem

 - (çift kamera açısı) GALATA KULESİ'NDEN TARİHİ ATLAYIŞ

- HEZARFEN'DEN 385 YIL SONRA GALATA KULESİNDEN  ATLADI Haber-Kamera: Hasan YILDIRIM- Erhan TEKTEN -Hakan KAYA İSTANBUL DHA Ekstrem sporcusu Cengiz Koçak, Galata Kulesi'nden serbest atlayış olarak bilinen 'base jump' atlayışı yaptı

09 Kasım 2017 12:02

- HEZARFEN\'DEN 385 YIL SONRA GALATA KULESİNDEN  ATLADI


Haber-Kamera: Hasan YILDIRIM- Erhan TEKTEN -Hakan KAYA İSTANBUL DHA
Ekstrem sporcusu Cengiz Koçak, Galata Kulesi\'nden serbest atlayış olarak bilinen \'base jump\' atlayışı yaptı. 36 metre yükseklikten  kendini aşağıya bırakan Koçak başarılı bir şekilde yere indi.
Ekstrem sporcusu Cengiz Koçak, Hezarfen  Ahmet Çelebi\'den sonra Galata Kulesi\'nden atlayan ikinci kişi oldu. 36 metreden \"Hezarfen\'e selam olsun\" diyerek kendini boşluğa bırakan sporcu başarılı bir şekilde yere indi.
Açıklama yapan Koçak, \"Hezarfen\'e selam olsun. Bu hayatımın en önemli atlayışıydı.Bu yedi aşamalı bir iş. Bu birincisiydi. Hezarfen gibi Üsküdar\'a geçmeyi deneyeceğim. Bu galata Kulesi\'nden 385 yıl sonra yapılan ilk atlayış oldu. Umarım birilerine ilham olur ve Türkiye\'de havacılık sporu gelişir. Çok heyecanlandım. Hatta dün gece hiç uyumadım. Önümüzde 7 aşama var. Türkiye\'nin tanıtımı, dünyada da tanıtımı aynı zamanda Türkiye\'nin ekstrim sporların merkezi olabileceğini göstermek için daha çok fikirler bulacağız\" dedi.

Görüntü Dökümü:
-------------------
-Atlayış için hazırlık yapılması
-Yerde boşaltılan alan
-Hazır bekleyen basın mensupları
-Atlayışın yapılması
-Paraşütün açılması
-Sporcunun yere inmesi
-Yerde açıklama yapması
-Genel ve detaylar
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir