Gündem

- CANER ERKİN HAKEME KÜFÜR DAVASINDA HAKİM KARŞISINA ÇIKTI...

- Tolgay Arslan hakkında zorla getirme kararı çıkartıldı

27 Eylül 2018 17:28

- Tolgay Arslan hakkında zorla getirme kararı çıkartıldı.

Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA
Spor Toto Süper Lig\'de 23 Ekim 2017 günü oynanan Beşiktaş - Başakşehir maçının 87. dakikasında hakem Mete Kalkavan\'a küfür ettiği iddiasıyla yargılanan  Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin hakim karşısına çıktı. Caner Erkin Küfür iddialarını reddetti. Mahkeme, duruşmaya gelmeyen tanık Tolgay Arslan hakkında zorla getirme kararı çıkartıldı.
İstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesi\'ndeki duruşmaya, \"Hakaret\" suçundan 2 yıla kadar hapsi istenen sanık Caner Erkin avukatlarıyla birlikte katıldı. Müşteki hakem Mete Kalkavan ise duruşmaya katılmadı. Sanık Caner Erkin savunmasında suçlamaları reddederek küfür etmediğini söyledi. Erkin, \"Maçtan sonra hakem Mete Kalkavan\'la soyunma odasında görüştük. Aramızda herhangi bir sorun yoktu\" dedi. Söz alan avukatları da Caner Erkin\'in beraatine karar verilmesini istedi.

TOLGAY DURUŞMAYA GELMEDİ
Hakim, maç esnasında pozisyona yakın olan ve tanık olarak çağırılan Beşiktaşlı futbolcu Tolgay Arslan\'ın duruşmaya gelmediğini tutanağa yazdırarak Tolgay Arslan hakkında zorla getirme kararı çıkarılmasına karar verdi. Duruşma ertelendi. Duruşmanın ardından herhangi bir açıklama yapmayan Erkin, adliyeden ayrıldı.

OLAYIN GEÇMİŞİ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı\'nca hazırlanan iddianamede, düzenlenen görüntü inceleme tutanağına göre, Mete Kalkavan\'ın sanık futbolcu Caner Erkin\'e sarı kartını gösterip cebine koyduktan sonra uzaklaştığı, bu sırada Erkin\'in el kol hareketleri yaparak bir şeyler söylediği ve tepki gösterdiği belirtiliyor. Caner Erkin ifadesinde, sinkaflı sözler kullanmadığını söylediğine yer verildi. İddianamede, Caner Erkin\'in maçta görev yapması nedeniyle kamu görevlisi statüsünde bulunan hakemin futbolcu ile ilgili verdiği karar nedeniyle müsabaka alanında bağırmak suretiyle sinkaflı sözler söylediği, ortamın yoğunluğu ve gürültüsü nedeniyle mağdurun bu sözleri duymamış olabileceği ancak aralarında mesafe ve ortam itibariyle hakaretin huzurda gerçekleştiğinin kabulü gerektiği belirtilerek, Caner\' Erkin\'in, \"Hakaret\" suçundan 2 yıla kadar hapsi talep ediliyor.  Önceki celse ifadesi alınan müşteki hakem Mete Kalkavan, \"Ben hakaret içeren bir söz duymadığımdan şikayetçi değilim\" demişti.  

Görüntü (cep telefonundan) 
-----------
-Caner Erkin asansör önünde avukatları ile beklerken...

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir