Yurttan 'acemi kasap' manzaraları: "Geçen yıl sağ elimi kesmiştim, bu yıl da solu kestim"

11 Ağustos 2019 11:58

116

Bayramın ilk gününde kurbanını kesmeye çalışırken yaralanan acemi kasaplar, hastanelerin acil servislerini doldurdu.

216

Kimisi kurbanı keserken, kimisi de eti pay ederken yanlışlıkla ellerini ve kollarını kesti. Kesilen yerlerini bezle saran acemi kasaplar hemen hastaneye giderek dikiş attırdı.

316

Kahramanmaraş’ta Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nin Yörük Selim ek hizmet binasına gelerek tedavilerini yaptıran acemi kasaplardan Kadir Ceyhan, geçen bayramda sağ elini, bu bayramda da sol elini kestiğini belirterek, "İnsan 2 defa keser mi, kesermiş. Kendi kurbanımızı keserken bıçağı elime soktum" dedi.

416

Düzce'de de kurban keserken kesici alet veya hayvanların darbesiyle yaralanan çok sayıda kişi, hastaneye kaldırıldı.

516

Kurban kesimi sırasında bazı kişiler, kendilerini kesti, bazıları da hayvanların darbeleriyle yaralandı.

616

Mesleği kasaplık olan, hayvan keserken yaralanan isminin açıklanmasını istemeyen kişi, "Kaza oldu, bıçak elimden düştü, diğer elime geldi, kesildi. Önemli bir durum yok, dikiş attırdık. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Kasaplar bile elini kesebiliyor. Diğer arkadaşlar, işi bilmeyen arkadaşlar daha çok dikkat etsinler kendilerine, daha kötü sonuçlar çıkabilir meydana" dedi.

716

Kayseri'de kendi imkânlarıyla devlet hastanesine gelen yaralılara, acil serviste müdahale edildi. Yaralılar, tedavilerinin ardından taburcu oldu.

816

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde koç boynuzuyla bacaklarına darbe alan Yılmaz Pedili, "İpten kurtulan koç, boynuzuyla beni bacaklarımdan yaraladı. Allah'tan kıvrak bir hareketle önünden kaçmayı başardım. Yoksa daha kötü olabilirdi. Bacağıma aldığım darbe nedeniyle meydana gelen yırtıklara hastanede 10 dikiş attılar" dedi.

916

İstanbul Üsküdar Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisine gelen Metin Çetin ise "Kurbanı yere yatırdığımız esnada kurban ayağım üzerine geldi. Ayağım ezildi. Orada bir taş vardı. Ayağım taş ve hayvan arasında sıkıştı. Acile geldik, sağ olsunlar bütün tahliller yapıldı. Birazdan ameliyat olacağım. Eklem yerinde kırık var" dedi.

1016

İzmit’te de bıçakla ellerini, kollarını ve bacaklarını kesenler kendi imkânlarıyla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne geldi. Yaralılarının büyük çoğunluğu yapılan müdahalelerin ardından taburcu edilirken, bazıları ise müşahede altına alındı.

1116

Kurban keserken yaralananlar hastane çıkışında bundan böyle daha dikkatli olacaklarını söyledi.

1216

1316

1416

1516

1616