Türkiye’nin Kuzey Suriye’ye yönelik ‘Barış Pınarı Harekâtı’ndan fotoğraflar

Türkiye’nin Kuzey Suriye’ye ‘Barış Pınarı’ adını verdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye saati ile 16:10’da Twitter’dan yaptığı açıklamayla resmen başladı. Milli Savunma Bakanlığı ise sonradan yaptığı açıklamada, harekâtın başlama saatini 16:00 olarak kaydetti

09 Ekim 2019 22:45

113

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan bilgi alarak Barış Pınarı Harekatı'nın başlama emrini verdiği an.

213

Milli Savunma Bakanlığı Barış Pınarı adı verilen harekâtın saat 16.00’da başladığını bu fotoğrafla duyurdu.

313

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Barış Pınarı adını verdiği harekât, Türkiye'nin Suriye'ye sınır Ceylanpınar bölgesinin karşısındaki Resulayn ve Tel Abyad belirlenen hedeflerin havadan vurulmasıyla başladı.

413

513

613

Belirlenen hedeflere obüslerle atış yapıldı.

713

DHA “Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan Suriye'nin Resulayn kasabasında PKK/PYD' li teröristler çok sayıda lastiği ateşe verdi. Teröristlerin İHA ve SİHA'lardan kaçmak için yaktıkları lastiklerin dumanlarının Ceylanpınar'a kadar ulaştığı görüldü” bilgisi ile görüntü paylaştı.

813

913

1013

Mardin'in Nusaybin ilçesine 9 roket isabet etti. Atılan 9 roketten çoğu boş arazilere, biri Yıldırım İlkokulu'na, biri Yeşilkent Mahallesi'nde bulanan Doğan Sitesi'ndeki 5'inci katta bulunan daire ve bir karakola isabet etti. Roketlerin patlamasıyla can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

1113

Milli Savunma Bakanlığı Suriye'nin kuzeyinde bugün 16.00'da başlatılan hava operasyonunun ardından 22.30 sıralarında kara harekâtının da başladığını bu fotoğrafla duyurdu.

1213

Milli Savunma Bakanlığı, Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekât Merkezi’nden fotoğraf paylaştı.

1313

Gazete Mete Çubukçu ve NTV Dış Haberler Müdürü Ahmet Yeşiltepe harekâtı Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinden takip etti.