Talat Bulut: Şimdiki oyuncular şımarık, popülarite yakalamışsa onu oyunculuk başarısı olarak algılıyor

“Televizyonda seyrettiğim oyuncuları arayıp tebrik ediyordum, 3 gün sonra beni görüp, 'Merhaba' demiyorlar”

27 Mayıs 2022 11:33

15

Önceki gün Nişantaşı'nda objektiflere yansıyan Talat Bulut, gazetecilerle sohbet etti. Yeni jenerasyon oyuncularını şımarık bulduğunu ifade eden ünlü oyuncu, "Televizyonda seyrettiğim oyuncuları arayıp, tebrik ediyordum. 3 gün sonra beni görüp, 'Merhaba' demiyorlar" dedi.

25

Habertürk'ten Onur Aydın'ın haberine göre; Talat Bulut, geçen gün Nişantaşı'nda görüntülendi. 66 yaşındaki oyuncu, basın mensuplarıyla sohbet etti. Bulut, muhabirlerin "Uzun yıllardır ekranlardasınız, zorlandığınız dönemler oluyor mu?" şeklindeki sorusunu "Mesleğimi çok seviyorum. Beni mutlu edecek herhangi bir karakter zor da olsa, uzun soluklu da olsa yaptığım işten keyif alıyorum. Bundan şikâyet etmememiz gerekiyor” sözleriyle yanıtladı.

35

Talat Bulut'a, ayrıca usta oyuncu Cüneyt Arkın'ın "Gay ya da kadın bir karakteri oynamam" sözleri hatırlatılıp, "Oynamam dediğiniz bir karakter var mı?" sorusunun yöneltilmesi üzerine ünlü isim, şu yanıtı verdi:

45

“Nasıl algılar yaratacağını bilemediği için aslında o kendimi savunma biçimi. Dünya standartlarında bir iş düşünüyorsan, bu işe bakış açını çok uluslararası bir platforma oturtuyorsan 'Ben oynamam!' demek çok zor. Bir gay rolü geliyorsa ben onu becerebileceksem oynarım. Ret biçimim 'Seyirci bunu farklı algılar.' değildir. Ben o rolü gerçekten becerebilecek miyim, mesele o. 'Seyirci bunu nasıl algılar, aman ben bu işi reddederim.' yanlış düşünce.”

55

Bulut, "Yeni jenerasyondan beğendiğiniz oyuncular var mı?" sorusunu da "Televizyonda seyrettiğim oyuncuları arayıp tebrik ediyordum. 3 gün sonra beni görüp 'Merhaba' demiyorlar. Bunlardan çok sıkıldım. Onun için 'Şu oyuncuyu çok beğeniyorum' demeyeceğim. Biraz şımarıklık var. Bir popülarite yakalamışsa onu oyunculuk başarısı olarak algılıyor. Meşhur olmak, popüler olmak adına değil, 'Yeteneğimi, yaratıcılığımı nasıl geliştirebilirim?' diye yatırım yapmaları gerekiyor.”" sözleriyle yanıtladı.