Siirtli çocuklar, Gezen Sinema TIR'ı ile ilk kez sinemada film izledi

13 Kasım 2019 11:51

14

Siirtli çocuklar, Gezen Sinema TIR'ı ile ilk kez sinemada film izledi

24

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün katkıları ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın iş birliğinde hayata geçirilen “Gezen Sinema TIR'ı”, bu kez Siirtli çocukları sinemayla buluşturdu.

34

11 Kasım tarihinde başlayan ve 15 Kasım’a kadar devam edecek olan 2. Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali, ikinci gününde önemli bir sosyal sorumluluk projesine ev sahipliği yaptı. Siirt Halide Kutlualp Ortaokulu öğrencileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün katkıları ve Milli Eğitim Bakanlığının iş birliğinde hayata geçirilen “Gezen Sinema TIR'ı”yla hayatlarında ilk kez sinema filmi izledi.

44

Siirt İl Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, 2. Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali’nin konuklarından ünlü oyuncu Ferhat Yılmaz, Burak Tamdoğan ve yönetmen Kamil Çetin öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. Gezen Sinema TIR'ında “Şampiyon” filmini izleyen öğrencilere tavsiyelerde bulunan oyuncu Ferhat Yılmaz, “İleride başarılı olmak istiyorsanız, zihninizi doldurmanız gerekiyor. Lütfen çok okuyun. Ülkenin de buna ihtiyacı var” dedi.