Rapçi Sefo, kendisini hedef gösteren Yeni Akit'e yanıt verdi: Gazete bozması!

22 Haziran 2022 12:03

17

RAPÇİ SEFO, KENDİSİNİ HEDEF GÖSTEREN YENİ AKİT'E YANIT VERDİ: GAZETE BOZMASI

27

Rapçi Sefo valilik talimatıyla Bodrum’daki konserinde gece 00.30’da sahneden indirildi. İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit, sosyal medya hesabından tepki gösteren Sefo’yu hedef aldı. Sefo da yanıt verdi.

37

Rapçi Sefo valilik talimatıyla Bodrum’daki konserinde gece 00.30’da sahneden indirildi. Sahneden indirilirken video çekip sosyal medya hesabında paylaşan Sefo, "Valiliğin talimatıyla sahneden indirildim. Bu ülkede çok sıkıldım ya. Böyle bir şey olamaz. Saat 00.30. 1'e kadar değil miydi bu? Saçmalık ya" diyerek tepki gösterdi.

47

Yeni Akit gazetesi de, Sefo'yu hedef aldı.

57

Akit haberde, "Popüler kültürün mezesi haline gelip ‘sanatçı’ diye nitelenen şarkıcı bozması Sefo, canlı müzik yasağının gece 01.00’de sona erdiğini bildiği halde reklam peşinde koşup Türkiye’yi karalamak adına alçak sözler sarf etti" ifadelerini kullandı.

67

Yeni Akit'in haberini paylaşan Sefo da, "Gazete bozuntusu" diyerek yanıt verdi.

77

Öte yandan Bodrum Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında Bodrum ilçemizde bulunan Gümbet Bölgesi Barlar Sokağı'nda konser faaliyetinin valilik emri ile saat 01.00'dan önce sonlandırıldığı iddiası ile ilgili olarak; Polis Vazife ve Salahiyet Kanununun 14. Maddesi'nde, 'Şehir ve kasabalarda gerek mesken içinde ve gerek dışında saat 24.00'den sonra her ne suretle olursa olsun civar halkının rahat ve huzurunu bozacak surette gürültü yapanlar polisçe menolunur.Bu yasağı dinlemeyenler hakkında Ceza Kanununun 546.ncı maddesine göre takibat yapılır' hükmü amirdir.”