Michael Jackson'ın çorabı 1 milyon dolara satışta

08 Kasım 2019 15:44

15

Michael Jackson'ın çorabı 1 milyon dolara satışta

25

Michael Jackson'ın 1983'te bir konserinde yaptığı moonwalk dansında kullandığı çoraplar satışa çıkıyor. Çorapların 1 milyon dolara satılması bekleniyor.

35

Şarkıcının giydiği kristallerle bezeli özel yapım beyaz çoraplar, 13 Kasım’da Türkiye saati ile 14.00’da satışa çıkacak.

45

Söylenenlere göre Jackson çoraplarını, 1984’teki Zafer Turnesi – Victory Tour sırasında, açık arttırmaya da dahil edilen imzalı bir mektupla beraber menajeri Frank DiLeo’ya vermişti. Çorapların çok iyi durumda olduğu, yalnızca sahnede giyildiği belirtiliyor.

55

Knopper, Michael Jackson'un Ay Yürüyüşü dansını, Soul Train adlı sevilen müzik programında dans eden Casper Candidate, Cooley Jackson ve Jeffrey Daniels'dan esinlenerek geliştirdiğini söylüyor. Programda, şarkısı ‘Working Day and Night' eşliğinde dans eden Candidate, Jackson ve Daniels'ı çok beğenen Jackson, aynı dans figürlerini kendisine de öğretmeleri için üçlüyü davet etmiş. Michael Jackson “Ay Yürüyüşünü” öğrenmekte çok zorlanmış ancak uzun süre üzerinde çalıştıktan ve pratik yaptıktan sonra hareketi öğrenmiş.