Mansur Yavaş: Kentimizde yaşayanları zengin ettik

CHP ve İyi Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, "Ben Ankara’ya geldiğimde Beypazarı’nda bacasız fabrikalar tütüyordu. Biz kentimizde yaşayanları zengin ettik. Şimdi amacımız Haymana başta olmak üzere, böyle göç veren ne kadar ilçe varsa onları zengin etmek” dedi.

24 Şubat 2019 08:38

112

Yavaş, Haymana’da seçim koordinasyon merkezi açılışına katıldı. Burada seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslenen Yavaş, şöyle konuştu:

212

"Beypazarı da Haymana gibiydi. Biraz sapaydı, gelen giden olmazdı. Allah nasip etti, belediye başkanı olduk. Orada yerel ne kadar değer varsa ortaya çıkardık, birçok insanı iş sahibi yaptık.

312

Ben Ankara’ya geldiğimde Beypazarı’nda bacasız fabrikalar tütüyordu. Biz kentimizde yaşayanları zengin ettik.

412

 Şimdi amacımız Haymana başta olmak üzere, böyle göç veren ne kadar ilçe varsa onları zengin etmek.

512

Ne kadar termal işletmeci varsa onları alıp, birlikte yurt dışına gideceğiz. Oradaki sigorta şirketleriyle görüşüp onların buralara tedavi amacıyla gelmesini sağlayacağız.

612

Biz uğraşacağız, biz organize edeceğiz ki burya tedavi olmaya gelsinler. Bu tedavi yurt dışında 15 bin euro, biz bunu Haymana’da 7 bin 500 euro’ya yaptırdığımız zaman 15 günlük kürü, yarı fiyatına ikna edeceğimize inanıyorum.

712

Bu hastalar buraya geldiği zaman tedavileri sadece yarım saatte bitiyor. Ondan sonra boşlar, bunları çıkarıp gezdirmemiz lazım.

812

 Haymana esnafından alışveriş yaptırmamız lazım. Haymanalı gençlerin rehberlik yapması lazım.

912

Burada tedavi olurken, burada da para harcamalarını sağlamak lazım. Benim en büyük projelerimden birisi budur.”

1012

1112

1212