Lionel Messi'nin hayatını değiştiren peçete, rekor fiyata satıldı: Üzerinde ne yazıyor?

2000 yılında, 13 yaşındayken Barcelona ile ilk sözleşmesini imzalayan Messi'nin bu peçetesi, futbolseverler tarafından ilgiyle karşılandı. Rekor bedelli satış, spor dünyasında gündem oldu.

18 Mayıs 2024 16:20

15

Lionel Messi'nin hayatını değiştiren peçete, rekor fiyata satıldı: Üzerinde ne yazıyor?

25

Dünyanın en iyi futbolcuları arasında yer alan Lionel Messi'nin Barcelona'ya transfer olmak için imzaladığı peçete, açık artırmayla satıldı. 2000 yılında, 13 yaşındayken Barcelona ile ilk sözleşmesini imzalayan Messi'nin bu tarihi peçetesi, rekor fiyata satıldı.

35

Açık artırmada 890 bin euro gibi rekor bir fiyata alıcı bulan peçete, futbol tarihinin en değerli belgelerinden biri olarak kabul ediliyor.

45

NEDEN İLK İMZASINI PEÇETEYE ATTI? Messi'nin babası, 25 yıl önce La Liga deviyle müzakerelerin durmasının ardından Barcelona'yı oğluyla birlikte Arjantin'e dönmekle tehdit etmişti. 14 Aralık 2000'de imzalanan peçete, bir başka menajer olan Gaggioli'nin, Josep Maria Minguella'nın ve o zamanki Barcelona'nın sportif direktörü Carles Rexach'ın imzalarını taşıyor.

55

NE YAZIYOR? Peçetenin üzerinde mavi mürekkeple yazılmış anlaşmada "Barselona'da, 14 Aralık 2000 tarihinde ve Messrs Minguella ve Horacio'nun huzurunda, FC Barcelona'nın sportif direktörü Carles Rexach, kendi sorumluluğu altında ve herhangi bir karşı görüşe bakılmaksızın, işbu belgeyle şunu kabul eder: Üzerinde anlaşılan miktarlara uymamız şartıyla, Lionel Messi ile sözleşme imzalayacağız" yazıyor. Kaynak: Haberler.com