İşte Koronavirüs mesaisi yapan Çinli sağlık çalışanları

06 Şubat 2020 09:40

118

İşte Koronavirüs mesaisi yapan Çinli sağlık çalışanları

218

Fotoğraflar, Koronavirüs'ün sıfır noktası Vuhan'da virüsün yayılmasını durdurmak için haftalardır gece gündüz çalışan Çinli tıbbi ekiplerin maruz kaldığı yüz yaralarını ve yorgunluklarını gözler önüne serdi.

318

Koronavirüs'ün ortaya çıktığı ve karatinaya alınan Vuhan'da çalışan sağlık çalışanları uzun saatler iş başında. Yerel medyadan alınan bilgilere göre, birçok doktor ve hemşire günü ya hiç uyumadan ya da hastanelerde bulabildikleri bir sandalye üzerinde ya da yerde kısa süre kestirdikten sonra tekrar görevlerinin başına dönüyor.

418

Ekiplerin virüse maruz kalmamak adına kullanmak zorunda oldukları, özel giysiler ve maskelerin ağırlığı da iş yüküne daha da zorlaştırıyor. Bütün gün yüzlerinden çıkaramadıkları maskeler çalışanların yüzlerinde derin izler bırakıyor. Durmadan artan sayıda hasta ile başa çıkmanın zihinsel ve duygusal stresinin yanı sıra, kalın takımlar ve sıkı maskeler, birçok hastane çalışanını yüzlerinde ve bedenlerinde kabarcıklar, yaralar ve kabuklar meydana gelmesine neden oluyor.

518

Sağlık ekiplerinin bu görüntüleri sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

618

Çin'de yerel medya, virüsün ortaya çıktığı yer olan Vuhan ve virüsten en çok etkilenen bir diğer şehir olan Hubei'de sağlık ekiplerinin gece-gündüz çalıştığını ve bütün gün oturmadıklarını ifade ediyor.

718

Washington Post gazetesi, Çin'de sağlık çalışanlarının tuvalete gitmeye zamanları olmadığı için yetişkin bezi kullandıkları ifadelerine yer verdi.

818

Çin'de sağlık ekiplerinin haftalardır evlerine gidemediği ve ailelerini göremediği belirtiliyor. Çinli doktorların aileleri hastanenin dışına çağırdıkları sağlık çalışanı yakınlarını uzaktan görüp temas kurmadan evlerine geri dönüyor.

918

İşte o karelerden bazıları...

1018

1118

1218

1318

1418

1518

1618

1718

1818