İstanbul Caz Festivali'nde bu hafta

29 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen 26. İstanbul Caz Festivali, yıldız isimlerden yeni keşiflere 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 27 farklı mekanında ağırlıyor.

10 Temmuz 2019 12:11

17

29 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen 26. İstanbul Caz Festivali, yıldız isimlerden yeni keşiflere 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 27 farklı mekanında ağırlıyor.

27

İşte festivalde bu haftanın programı:

37

KAMASİ WASHİNGTON: 10 Temmuz Çarşamba, 21.30, Volkswagen Arena | Saksofoncu, besteci, yapımcı ve grup lideri kimlikleriyle emin adımlarla ilerleyen Washington, 2017’deki Whitney Bienali’ne de bir multimedia enstalasyonuyla katılarak, müziğiyle atıfta bulunduğu çokkültürlülüğe bir kez daha vurgu yaptı. Parçası olduğu Ummah Chroma yönetmen kolektifiyle yaptığı As Told To G/D Thyself adlı filmi, bu yılki Sundance festivalinde prömiyerini yaptı. İstanbul Caz Festivali’ni ikinci kez ziyaret edecek olan Kamasi Washington’ı, hip-hop, R&B ve cazın bir araya geldiği performansı ile festivalde olacak.

47

JOSS STONE: 11 Temmuz Perşembe Volkswagen Arena | Festivalin bu yılki sürpriz ismi olarak açıklanan Joss Stone, günümüzün en iyi caz vokalistlerinden olarak anılıyor. Erken yaşlarda müzik dünyasına adım atan İngiltereli şarkıcı, herhangi bir enstrüman çalmamasına ve teorik müzik bilgisine sahip olmamasına rağmen sağlam müzik kulağı sayesinde duyduğu ve hissettiği her şeyi seslendirebiliuyor. Şarkıcı aynı zamanda ‘Best British Female’ ve ‘Best Urban Act’ dallarında iki ‘Brit Award’- ödülüne layık görüldü.

57

PAOLO FRESU& LARA DANİELSSON “SUMMERWİND" // CEM TUNCER QUARTET: 12 Temmuz Cuma, 20.00, Venedik Sarayı Bahçesi | Cem Tuncer Quartet 20.00’da sahne alacak. Gitarda Cem Tuncer, tenor sax Engin Recepoğulları, kontrabas Volkan Hürsever, davulda Ediz Hafızoğlu Cem Tuncer Quartet yeni albümleri “Alright”’dan besteler çalacaklar. Lars Danielsson 21.15’te sahne alacak. Paolo Fresu ve kontrbasçı Lars Danielsson’un çiçeği burnunda ikilisi. Birlikte müzik yaparken her şeyden önce sezgilerine kulak veren ikili, aralarındaki kusursuz uyumu, geçtiğimiz yıl yayımlanan ve çoğu orijinal bestelerden oluşan ilk albümleri Summerwind ile bir kez daha ortaya koydu.

67

ÇOCUKÇA BİR GÜN: 13 Temmuz Cumartesi Feriye | Festivalin çocukların dilinden konuştuğu, onlar için tasarlanmış atölyeler ve performanslarla dolu bir gün gerçekleştirilecek. Üç yıldır düzenlenen bu etkinlikte bu yıl Yürüyen Merdiven ve Tülay Günal ile “Masalların Masalı” performansı yer alacak.

77

CAZ VAPURU: 14 Temmuz Pazar Kabataş-Anadolu Kavağı-Kabataş | Boğaz turuyla müziğin buluştuğu etkinlikte Talking Horns, Busquitos ile Brassist’in yanı sıra DJ kabininde Murat Meriç ve Barthezz yer alacak.