İBB Şehir Tiyatroları'nda yeni sezon seyircilerin yoğun ilgisiyle başladı

03 Ekim 2019 17:08

16

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2019-2020 tiyatro sezonun ilk haftasında Vahşi Batı, Karıncalar-Bir Savaş Vardı, Amanvermez Avni, Söz Veriyorum, Macbeth, Bizim Aile, Şahane Züğürtler, Saadet Hanım, Tatlı Kaçık oyunlarıyla seyirci karşısına çıktı.

26

İlk günün oyunları, seyircilerin yoğun katılımıyla sahnelendi. Oyunlar, 1 Ekim günü hayatını kaybeden Devlet Tiyatrosu sanatçısı usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu için yapılan saygı duruşunun ardından başladı.

36

Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle Ertem Göreç, Aysel Selman, Hikmet Karagöz, Tahir Ulubayrak, Suat Özkeski, Selma Selçuker, Yaşar Ürkmez, Osman Akkuşak’ın da aralarında olduğu sanatçı ve yazarlar tiyatro sezonunun ilk gününde Tatlı Kaçık adlı oyununu İBB Şehir Tiyatroları sanatçı ve idarecileriyle birlikte izlediler.

46

Sanatçı ve yazarların beğeniyle izlediği oyun ayakta alkışlandı. Oyun sonrasında İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Ceyhun Ünlü ve Müdür Yardımcısı Mehmet Karaosmanoğlu misafir sanatçılara çiçek takdim ettiler.

56

Duayen sanatçılar getirdikleri çiçeği Tatlı Kaçık oyuncusu Ayşe Kökçü’ye takdim ettiler.

66

Tiyatro sezonunun ilk günü, 1927 yılından bu yana sürdürülen, sanatçıların kuliste mum yakarak perdenin yeni bir sezona açıldığını haber vermesi geleneğiyle başladı.