Hong Kong’taki protestolar 15. haftasında

Hong Kong’ta, suçluların Çin’e iadesini öngören yasa tasarısıyla başlayan ve 15 haftadır devam eden protestolar bu hafta da sürdü. Yasa tasarısının geri çekilmesine rağmen bu hafta da protestoların adresi lüks alışveriş merkezlerinin bulunduğu Causeway Körfezi’ydi. Demirören Haber Ajansı, bu haftaki eylemlerden şu görüntüleri geçti…

15 Eylül 2019 13:40

19

Binlerce eylemcinin, ‘Hong Kong için zafer’ sloganları attığı belirtilirken; polisin sokaklarda belirli noktalara toplumsal olaylara müdahale araçlarını (TOMA) konuşlandırdığı açıklandı.

29

asaklanan protestoların, yerel saatle 14.30 sıralarında başladığı duyurulurken, polis, yayınladığı bildiride, “Causeway Bay'da toplanan protestocular, Hennessy Road'daki trafiği engelliyor ve 'izinsiz gösterilere katılma' suçunu işliyorlar” dedi.

39

Eylemcilerin birçoğunun elinde ABD bayrakları olduğu, çok sayıda eylemcinin, ellerinde tuttukları pankartlarda, ‘Başkan Trump, lütfen Hong Kong’u kurtar’ yazdığı görüldü.

49

Hong Kong basınına konuşan ve eylemciler arasında olan bir öğretmenin, “3 ay sonra, Lam ‘geri çekme’ sözünü kullandı. Kendisi kelime oyunları yapıyor. Bu kirli bir iş, tüm yönetim bu kirli işin içerisinde” dediği belirtildi.

59

69

79

89

99