"Fenerbahçe'nin teknik direktör arayışında ibre değişti"

Teknik direktör arayışını sürdüren Fenerbahçe'de Joachim Löw öne çıksa da ibre değişti. Sarı-Lacivertliler Alman çalıştırıcı yerine Jorge Jesus'a yöneldi.

25 Nisan 2022 18:30

19

Fenerbahçe'de Vitor Pereira'nın yokluğunu İsmail Kartal ile doldu. Tecrübeli çalıştırıcı önderliğinde Sarı-Lacivertliler 10 maçlık yenilmezlik serisi yakaladı ve Süper Lig'de 2. sıraya yükseldi.

29

Şampiyonlar Ligi kotası için iddiaları konuma gelen Fenerbahçe'de teknik direktör arayışları hız kazandı. Süper Lig'in bitimine 4 hafta kala Sarı-Lacivertlilerde teknik direktör arayışında ibre Joachim Löw'den Jorge Jesus'a döndü.

39

Hürriyet gazetesinde yer alan haberde Jorge Jesus'un ekibiyle fotoğraf paylaşması ve Ali Koç'un Portekiz'e gitmesinden dolayı tarafların anlaşmaya yakın olduğu yazıldı.

49

Fenerbahçe neden Jorge Jesus'a yöneldi? | Aynı kaynağa göre Fenerbahçe'nin Jesus'a yönelmesinin 4 nedeni var:

59

1- Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Joachim Löw yerine Jorge Jesus'u istiyordu ve bu hedef en başından itibaren gizli tutuldu. Löw'ün adı öne çıkarılarak Portekizli çalıştırıca "alternatifsiz değilsin" mesajı verildi.

69

2- 15 yıl Almanya Milli Takımı'nı çalıştıran Joachim Löw uzun yıllardır kulüp takımı çalıştırmadı.

79

3- Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Joachim Löw ile dolaylı ve direkt iletişim kursa da Alman teknik direktör net yanıt vermedi.

89

4- Benfica ile Portekiz'de kupaları sürklase eden Jorge Jesus, Brezilya ekiplerinden Flamengo ile yerel ve uluslararası kupalar kazandı.

99

Benfica ile 11 kupa kazanan Jorge Jesus, Flamengo ile Libertadores, Brezilya Ligi ve Brezilya Süper Kupası kazandı. Jesus ayrıca Al-Hilal ile Suudi Arabistan Süper Kupası kazandı.