Faydalı besinler ve organlarımıza benzerlikleri

03 Haziran 2015 22:37

110

Şekli ile beynin küçültülmüş bir modeli olan cevizin Omega 3, Omega 6, A, B ve E vitaminleri ile lif yönünden zengin olmasının yanı sıra, beyin için gerekli gümüş iyonlarını da içerdiğini ifade eden Arı, “Antibakteriyel özelliği olan gümüş iyonları beyin sağlığının koruyucusudur.

210

Ceviz, beynin ihtiyacı olan gümüş iyonlarını içeren tek meyvedir.

310

Zencefili, bulantı, mide ağrıları, hazımsızlık, soğuk algınlığı, nezle, romatizma ağrıları, baş ağrısı, migren, kalp çarpıntıları ve yüksek tansiyona karşı kullanıldığını söyleyen Sezik, "Bu yüzden deniz ve vasıta tutmasını, hamilelikte ve kemoterapi sırasındaki bulantı ve kusmayı önlemek için kullanılıyor.

410

“Rod” ve “kon” ismi verilen bu ışık algılayıcılar, ciddi A vitamini eksikliğinde fonksiyon görmez ve gece körlüğü oluşur.

510

UCLA (University of California, Los Angeles) araştırmacıları, ürettikleri genetiği düzenlenmiş domateslerde bulunan bir peptidin, iyi huylu kolesterolün etkilerini taklit ettiğini gösterdiler.

610

Fasulye, tıpkı bir böbreğe benzer ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirmeye yarar.

710

Mükemmel bir A ve C vitamini kaynağıdır. Vücudun vitamin ihtiyacının bir bölümünü karşılamaya yardım eder. Yapısında potasyum, sodyum, kalsiyum ve manganez gibi çok çeşitli mineraller içerir.

810

Zengin mineral içeriği sayesinde kronik yorgunluğu giderici özelliği vardır. Ve daha sayamayacağımız bir sürü faydası...

910

Nar çekirdekleri, kan hücrelerine benzerlik gösterir. Nar, kalp sağlığı için önemli bir antioksidandır. Zararlı hücrelerin tutulmasına yardımcı olur.

1010

Tatlı patates ile birlikte havuç, mısır ve kabak gibi sarı ve turuncu sebze ve meyveler de pankreas için yararlıdır ve pankreas kanserini önlemeye yardımcı olabilir.