Erken yaşlanmayı önleyen doğal yöntemler

23 Eylül 2019 19:06

18

Yaş ilerledikçe DNA’da meydana gelen değişimlerle ortaya çıkan yaşlılık belirtileri kaçınılmaz ancak şu yöntemleri uygulayarak bu süreci yavaşlatmak mümkün:

28

Son araştırmalar şeker tüketiminin yaşlanmayı hızlandırdığını, gözaltı halkaları ve kırışıklıkları arttırdığını ortaya koydu. Uzmanlar sağlıklı bir cilt için şekerli yiyecek ve içecek tüketiminin sınırlandırılması gerektiğini söylüyor.

38

Zararlı güneş ışınları cildin yıpranmasına ve erken yaşlanmasına neden olur. Uzun süre güneşlenmekten kaçınmak ve güneş kremi kullanmaya özen göstermek cilt sağlığını korumak için büyük önem taşıyor.

48

Böğürtlen gibi antioksidan açısından zengin besinler erken yaşlanma belirtileriyle savaşıyor.

58

Yüzüstü uyumak kalıcı kırışıklıklara neden olur. Bu kırışıklıklardan korunmanın en kolay yöntemi ise uyku şeklini değiştirmek ve mümkün olduğunca sırt üstü uyumak.

68

Kalsiyum kemikler için büyük öneme sahip olduğu kadar cildin erken yaşlanmasını önlemede de hayati bir rol oynuyor. Kalsiyum seviyenizin düşük olmamasına dikkat edin.

78

Zengin antioksidan içeriğiyle yeşil çay, hücreleri onarır ve daha genç görünmeyi sağlar. Anti-enflamatuar olma özelliğiyle de ciltteki tahrişi hafifletir.

88

Duş süresini uzun tutmak cilde zarar verir ve kurumasına neden olur. Cildin erken yaşlanmasını önlemek için duş süresini kısa tutmak gerekiyor.