En kolay ve ucuz tatil trendi olabilir: Hiçbir şey yapmamak 

Seyahat planlarını yapmaya başladınız ama nereye gideceğiniz veya ne tür bir seyahat yapacağınız konusunda kararsızsınız. O zaman planlarınızı baştan yazacak yeni tatil trendiyle tanışın: Hiçbir şey yapmamak yani do nothing vacation.

01 Mart 2024 22:45

112

Seyahat rotanızı oluşturmadan önce en revaçtaki tatil trendlerini mutlaka göz atıyorsunuz. Ama belki de hayalinizdeki tatil için "hiçbir şey yapmanıza" gerek yoktur.

212

Son yıllarda tatilciler için rahatlamak öncelik haline gelmeye başladı. ABD merkezli Wall Street Journal'ın haberine göre, "hiçbir şey yapmamak" (do-nothing vacation) adlı tatil trendi giderek popüler hale gelmeye başladı.

312

TERCİHLER DEĞİŞTİ: Sosyal medya hesaplarında onlarca paylaşım yaptığınız günlerin yerini, gün batımını sakince izlediğiniz tatiller alabilir.

412

Florida'da yaşayan lüks seyahat şirketinin sahibi Shane Mahoney, tatilcilerin yüzde 80'inin "yalnızca rahatlamak" istediğini söylüyor.

512

Tatilcilerin helikopter turları veya yamaç paraşütü yerine sahilde zaman geçirmeyi veya çikolata tadımı gibi etkinlikleri tercih ettiği belirtiliyor.

612

TATİLCİLER NE İSTİYOR?: Yapılan bir ankette, katılımcılara seyahate çıkmanın en büyük nedeni soruldu ve "dinlenme ve rahatlama" ilk sırada yer aldı.

712

Anket sonuçlarında "eğlenceli zaman geçirmek" ve "aile ile birlikte olmak" tatilciler için ikinci planda kaldı.

812

"Hiçbir şey yapmadığınız" bu tatilde ister evde olun ister bir otelde. Bu tatil trendinin özünde dinlenmek ve anın tadını çıkarmak yatıyor.

912

Araştırma şirketi Longwoods International'ın yaptığı ankette ise "dinlenme ve rahatlama" tatilcilerin yüzde 21'inin tercihi oldu.

1012

"Hiçbir şey yapmama" trendinin, evden çıkmadığımız ve seyahatin kısıtlı olduğu pandemi döneminde başladığı belirtiliyor.

1112

OTELLERDE DE DEĞİŞİM BAŞLADI: Dünyaca ünlü otel zincirleri de bu trende uyum sağlamış gibi görünüyor. Sakinliği ve dinlenmeyi tercih edenlere, stresten uzak bir tatil için özel portfolyolar sunuluyor.

1212

Hem ruhu hem de bedeni rahatlatan spa ve masaj deneyimleri de tatilcilerin ilgisini çekiyor. Özel hamam, sauna ve farklı türlerdeki masaj deneyimleri, hiçbir şey yapmadan dinlenmek isteyenlerin ilk tercihi oluyor.