Ekrem İmamoğlu baba evinde

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal kararı ile mazbatası elinden alınan Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı İstanbul’da ailesiyle birlikte karşılamasının ardından Trabzon’daki baba evine gitti.

05 Haziran 2019 12:21

110

İmamoğlu, Ramazan Bayramı'nın birinci gününde, annesi, babası ve kız kardeşi ile birlikte doğduğu kent Trabzon'a geldi.

210

İmamoğlu, havaalanı çıkışında ''Trabzon'un gururu Başkan İmamoğlu'', ''Her şey çok güzel olacak'' ve ''Trabzon evladını karşılıyor'' pankartları ile horon gösterisiyle karşılandı.

310

Yüzlerce vatandaş, İmamoğlu'na, ''Ekrem Başkan'', ''Her şey çok güzel olacak'' ve ''Trabzon seninle gurur duyuyor'' tezahüratlarıyla sevgi gösterilerinde bulundu.

410

İmamoğlu, yaşanan izdiham nedeniyle seçim otobüsüne zorlukla binebildi.

510

610

Trabzon'a gelmesinin ardından Akçaabat'ın Cevizli Köyü'ndeki doğduğu eve giden İmamoğlu, "Allah beni ilk önce aileme, doğduğum topraklara sonra da bu ülkenin çiçeği olan İstanbul’a mahcup etmesin" dedi.

710

810

İmamoğlu, bayramda anneannesi Emine İnan İmamoğlu’nu da ziyaret etti.

910

1010

İmamoğlu, "Geniş bir ailede büyüdüm; herkes gibi geçmişimle, ailemle ve soyumla onur duyuyorum. Ama asıl gurur duyulması gereken; iyi bir insan olmak, görevini iyi yapmak, birlik ve beraberliğe hizmet etmektir" dedi.