Dünyanın en mutsuz kedisinin hikâyesi...

17 Kasım 2016 00:41

111

2016'nın sonlarına doğru gelirken, yürek burkan bir başka haber de ABD'den geldi. Bu hikaye neyse ki,şirin bir kedinin umut ve zafer hikayesi ile son buldu.

211

Sarışın bir kedi olan BenBen bir gün Society for the Prevention of Cruelty to Animals (Hayvanları Eziyetten Kurtarma Derneği- SPCA)'a başıboş bir şekilde bırakıldı.

311

Kulaklarında derin kesiklerin ve omurgasında da kırıkların olduğu güzeller güzeli kedi yabani hayvanların saldırısına uğramıştı.

411

BenBen'in suratındaki mutsuz görünümünün sebebi derisinde kalan fazlalık.

511

BenBen'i kaldığı barınaktan bir aile sahiplendi. Ancak kısa bir süre sonra ciddi sağlık sorunlarının devam etmesi münasebetiyle BenBen tekrardan barınağa geri bırakıldı.

611

Barınak da bu sebeple BenBen hakkında hazırladığı nihai raporda 'sahiplenemedi olarak' sonuç çıkararak hakkında ötenazi kararı aldı.

711

BenBen, ötenazi için hazırlanıyorken veteriner kliniğinde çalışan bir kadın tarafından hayırseverlerin ilanlarının olduğu bir sitede görüldü. Kadın ve eşi, BenBen'in ötenazi kararının uygulanacağı günden bir gün evvel barınağa gitti ve tüm dökümanları hazırlayarak BenBen'i sahiplendiler. Daha sonra üçü beraber eve döndü.

811

Veterinerlerin aktardığı bilgilere göre BenBen yemek yiyemeyecek, su içemeyecek ve de hareket edemeyecekti. Hattâ asla ve asla yürüyemeyecekti. Ancak BenBen için şaşkınlık yaratacak bir tedavi süreci uygulandı. Onu sahiplenen çiftin Reddit adlı internet sitesinde anlattığı hikayeye göre, evlerine gelir gelmez BenBen onlara sarıldı ve miyavlamaya başladı.

911

Sürdürülen tedavilerinin ardından BenBen artık yürüyor. Hatta koşuyor ve kısa mesafelerde zıplıyor bile.

1011

Kaynak: BirGün/Burak Abatay

1111