Bodrum’da gerçekleşen klasik otomobil rallisinden renkli görüntüler

Klasik Otomobil Kulübü’nün 22. kez düzenlediği Tarihi Batı Anadolu Rallisi'nde klasik otomobiller Muğla’nın Bodrum ilçesinde yarıştı.

01 Temmuz 2019 12:35

15

Klasik otomobil tutkunlarını bir araya getiren “Batı Anadolu Rallisi” Bodrum’un Yalıçiftlik koyunda yer alan Hapimag Sea Garden Resort’dan başlayan 300 kilometrelik bir parkurda gerçekleşti.

25

70 klasik otomobilin katıldığı yarış iki gün boyunca devam etti. Ralliye katılan otomobiller Bodrum’a nostalji havası yaşattı.

35

Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Durgut Berberoğlu otomobillerin çok değerli olduğunun altını çizdi. Berberoğlu, "Bu otomobiller değerli araçlar. Kış boyunca kapalı garajlarda bekliyor ve sonra ilkbaharın gelmesiyle garajlardan çıkıyor" şeklinde konuştu.

45

Tarihi Batı Anadolu Ralli’sine de destek verdikleri için çok mutlu olduklarını dile getiren Hapimag Sea Garden Resort Bodrum Genel Müdürü Kerem Demirkol, "Kesinlikle çok keyif aldığımız bir yarıştı. Ege Bölgesi'nin en büyük kapasiteye sahip olan tesisimiz; her zaman spor, sanat ve kültür alanında etkinliklere ev sahipliği yapıyor,” dedi.

55

Demirkol sözlerine, “Bunu bir toplumsal sorumluluk olarak görüyor ve çok önemsiyoruz. Şimdi önümüzde Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonası var. Heyecanla bekliyoruz," diye devam etti.