"Best Model adaylarını sosyal medyada arıyor" iddiası

Geçtiğimiz sene taciz iddiaları ile gündeme gelen Best Model yarışmasına başvurunun düşük olması nedeniyle adaylarını sosyal medyadan aradığı iddia edildi.

05 Ağustos 2022 13:09

18

Best Model adaylarını sosyal medyada arıyor iddiası

28

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, “İşte Best Model'ın çöküşü!” başlıklı bir yazısında Best Model yarışmasına düşük katılım olunca, Erkan Özerman ve ekibinin sosyal medyada arayışa geçtiğini öne sürdü.

38

Akay, Özerman ve ekibinin yakışıklı buldukları kişilere mesajlar atarak, Best Model yarışmasına girmesi için tekliflerde bulunmaya başladığını iddia etti.

48

Akay'ın yazısında “Erkan Özerman, 35. Best Model Türkiye Yarışması’nın başvurularını ise Ocak ayında başlattı. Ancak yarışmaya başvurunun çok çok düşük olması nedeni ile başvurular defalarca uzatıldı” ifadelerine yer verdi.

58

"En son 7 Temmuz 2022 tarihine kadar uzatılan Best Model’a sadece 15 kişi başvurunca, Erkan Özerman’ın ekibi sosyal medyada arayışa geçti ve yakışıklı buldukları kişilere mesajlar atarak, Best Model yarışmasına girmesi için tekliflerde bulunmaya başladılar" diyen Akay, "Hatta kabul edenler fotoğraf çekilmeye bile gitti. Aslında bu tarihte Yarı final elemelerinin yapılması gerekirken, maalesef daha ön eleme bile yapılamadı” dedi.

68

Geçen sene yapılan 34. Best Model Türkiye yarışmasının birincilerden çok, organizatör Erkan Özerman gündem olmuştu.

78

Çeşitli televizyon kanallarına çıkan erkek yarışmacılar, şampiyonların daha önce belli olduğunu ve organizasyon sorumlusunun kendilerine "Erkan Özerman'a kim masaj yapmak ister?" şeklinde mesajlar attığını iddia etmişti.

88

Günlerce magazin programlarında tartışılan olay sonrası, Best Model Of Turkey ve Best Model of The World'ün kurucusu Erkan Özerman, büyük tepki çekmişti.