54 yaşında anne olan Brigitte Nielsen: Embriyolarım tükenene kadar denedim

Model ve oyuncu Brigitte Nielsen 54 yaşında çocuk sahibi oldu. Doktorların hamile kalmasına yüzde 2.5 ihtimal verdiği Nielsen tüp bebek tedavisine başvurdu. “Embriyolarım tükenene kadar denemeye devam etmek istedim. Birileri piyangoyu kazanmalıydı” dedi. Kazandı da.

11 Şubat 2019 09:58

18

54 yaşında, doktorların hamile kalmasına yüzde 2.5 ihtimal verdiği Nielsen tüp bebek tedavisine başvurdu.

28

Nielsen, “Embriyolarım tükenene kadar denemeye devam etmek istedim. Birileri piyangoyu kazanmalıydı” dedi. Kazandı da.

38

Tüp bebek tedavisiyle 54 yaşında çocuk sahibi olan Nielsen, Guardian’a yaptığı açıklamalarda tecrübelerini paylaştı. Tedaviyle çocuk sahibi olmanın herkesin altından kalkabileceği bir şey olmadığını söyleyen Nielsen, “Çok fazla ilaç kullanmanız gerekiyor, aynı zamanda pahalı da bu ilaçlar. Hormon almanın kadınlarda farklı etkileri de oluyor, sürekli hamile olduğunu hissediyorsun sonra bir telefon geliyor ‘üzgünüm’. Bu çok moral bozucu”

48

Tedavi döneminde partnerlerin desteğinin çok önemli olduğunu belirten oyuncu, “bir kadın yalnız başına bebek sahibi olmak istemediği sürece, partnerinin yanında olduğunu bilmek çok iyi hissettiriyor.

58

Nielsen, bu uyarıyı dinleyip ilk 27 hafta boyunca kendi annesine bile hamile olduğunu söylememiş.

68

54 yaşında bir anne olduğunu duyanların tepkileri sorulduğunda Nielsen, “Kadınlardan bir sürü destek mesajı alıyorum, benden cesaret aldıklarını söylüyorlar” dedi. Fakat, medyada bazı olumsuz yorumlar gördüğünü de ekledi.

78

“Bir kadın 54 yaşında olduğunda kötü yorumlar geliyor, fakat erkekler 60, 70, 80 yaşlarında bile baba oluyor. Geçen günlerde Jeff Goldblum’u gördüm (64 yaşında ikinci kez baba oldu), ona dedim ki ‘Nasılsın yaşlı baba”

88

“Frida’ya gelirsek, eğer büyüdüğünde bana ‘anne çok yaşlısın’ derse, ona derim ki; “Frida, ben senin sahip olduğun en iyi anneyim”