15. Bodrum Müzik Festivali devam ediyor

Bu yıl 15’incisi düzenlenen Bodrum Müzik Festivali, Türkiye ve dünyadan önemli müzisyenleri ağırlama devam ediyor.

25 Ağustos 2019 15:27

17

Bu yıl 15’incisi düzenlenen Bodrum Müzik Festivali, Türkiye ve dünyadan önemli müzisyenleri ağırlama devam ediyor.

27

22-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen 15. Bodrum Müzik Festivali, Perşembe günü Fazıl Say ve Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrasının konseriyle başladı.

37

D-Marin Turgutreis'te başlayan festivalde, Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası, Fazıl Say'a Beethoven'ın 3. Piyano Konçertosu'nda eşlik etti. Açılış konserini, dört binden fazla kişi izledi.

47

Bodrum Müzik Festivali’nin üçüncü gününde izleyiciler, dünya tangolarından oluşan bir performans izledi.

57

Bugün son günü olan festival; Pablo Ferrandez, Ksenija Sidorova, Karsu, Elvin Hoxha Ganiyev, Vassilis Varvaresos, Sara Ferrandez, Umut Sağlam, Kerem Tunçer, Orkun Pala ve Barok Bostancı'nın kurduğu Quartet Parantez, Faruk Kalaycı, Francesco Tristano, Korhan Futacı, Jess Gillam, Zeynep Özsuca ve Mert Fırat gibi sanatçıları ağırlıyor.

67

Bodrum Müzik Festivali'nden elde edilen gelirlerin, maddi imkânı yetersiz otizmli çocukların eğitimi için kullanılacağı belirtildi.

77

2010 yılından bu yana, müzikseverlerin desteğiyle elde edilen 2 milyon lirayı aşkın bağış otizmli çocukların eğitim masraflarını karşıladığı kaydedildi.