TARİH

14 Ağustos 2022

Altılı masanın hesabı Kılıçdaroğlu'na mı kesilecek?

Ben, karamsar olmayı sevmiyorum. Ancak 6'lı masanın henüz ortaya bir şey koymuş olduğu kanısında da değilim. Bize veremeyecekleri bir şeyi vadetmeye çalışıyorlar izlenimi oluşuyor bende ve umarım aydınlığı beklerken esirgenmesine neden olmazlar uyarısı yapmaktan kendimi alamıyorum

Devamını Oku

TARİH

07 Ağustos 2022

Devletin malı helal mi?

Para ve de makamı tek otorite kabul etmek ve bu yolla her yaptıklarını makul ya da haklı göstermek şimdinin değil yüzyılların sorunu. Tamam da çağımızda bu kadar kolaycılık fazla olmuyor mu?

Devamını Oku

TARİH

31 Temmuz 2022

Bodrum'un vicdanına sesleniyorum!

Şimdi avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum! Nerede şimdi o, Balıkçı'nın tarif ettiği hayattan aldığının daha fazlasını yaşama geri veren iyi insanlar? Bugün, Cennet Koyu ile kalmayacak olan bu talana, bu yobazlığa, bu bağnazlığa bu hukuk tanımazlığa, bu yaşam hırsızlığına, bu alçaklığa karşı onların vicdanına seslenmek istiyorum... Alçağı eziniz!

Devamını Oku

TARİH

24 Temmuz 2022

Dursun bu hayasızca akın...

İki ayrı dünyanın insanları gibiydiler ama vatanın kurtuluşu için ikisinin düşünceleri ve ahlaki duruşları öyle net ve keskin bir şekilde birleşiyordu ki hiç tartışmaya açık olmaksızın hem de

Devamını Oku

TARİH

17 Temmuz 2022

Benim hâlâ umudum var

Bu ülkenin en önemli problemi, ekonomi değildir. Net! Düşünmeyi başkalarına bırakmış olmasıdır... 

Devamını Oku

TARİH

10 Temmuz 2022

Minik kedinin düşündürdükleri

"Elbette mutluyum; çünkü ben insanım, çevremi değiştirmek iyileştirmek yeteneğine sahibim. Bu yolda vereceğim uğraş benim mutluluğumun gücüdür ve insanlığımın özüdür" 

Devamını Oku

TARİH

03 Temmuz 2022

Babamın öğütleri

Babamın öğütleri ile köşe yazarlığının ilke ve prensipleri arasında bir köprü kuracağım aklıma gelmezdi

Devamını Oku