16 Nisan 2024

Çürümüş Samet Aybaba!..

“Beşiktaş’ta ikinci Fikret Orman vakası mı yaşanacak?”

Samet Aybaba

Beşiktaş’ın futbol takımları genel koordinatörü Samet Aybaba, takımın oyuncuları için, "Elimizde çürümüş bir takım var. Zamana ve saygıya ihtiyacımız var” buyurmuş. Saygıdan söz eden Samet Aybaba acaba ‘çürümüş’ nitelemesi ile tüm oyunculara saygısızlık yaptığının farkına varamayacak kadar bencil ve cahil mi? Ve devam etmiş Aybaba; “Yeniden yapılanıyoruz.”

Legia Varşova’dan 12,5 milyon Euro’ya Ernest Muci’yi, Braga’dan 14,5 milyon Euro’ya Ali Muhammed el-Musrat’yi kim transfer ettirdi? Nottingham Forest’ten Joe Worrall’ın kadroya dahil edilmesini kim istedi? Adana Demirspor’un gönderdiği Jonas Svensson’u Beşiktaş’a hangi zihniyet, niçin getirdi? Yeniden yapılanma bu mu? Samet Aybaba’nın ivedi olarak yanıt vermesi gereken soru; Kendi transfer ettiği futbolcular çürümemiş diğerler mi çürümüş? Şayet Rasim Kara geçmişte, "Burası Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu değil" cümlesini kurduğu için yerden yere vurulduysa Samet Aybaba için ne demeli, ne yapmalı bilemedim!

Beşiktaş’ın formasını 11 yıl giydin, kaptanlık yaptın ve 334 lig maçına çıktın ancak bir kez dahi ulusal takımın kadrosuna davet edilmedin buna karşın birisi sana çıkıp da ‘çürümüş’ dedi mi? (8 kez Ümit, 17 kez de genç ulusal takım formasını giydiğin halde)

Sevgili Samet Aybaba, ne istedin ya istediniz Valentine Rosier, Eric Bailly ve Jean Onana'dan? Doğrusu ‘istediniz’ olmalı aslında! Zira, başkan Hasan Arat’ın izni olmadan Beşiktaş’ta kimsenin adım atamayacağını herkesçe biliniyor. Burada da homurdanmalar başlıyor! Kongre üyeleri bu aralar fazla arar oldular gece yarıları! Yanıt aradıkları ortak soru; “Beşiktaş’ta ikinci Fikret Orman vakası mı yaşanacak?” Arayanlara, Hasan Arat’ın yurt dışına giderken uçak bileti tutarını cebinden karşıladığını aktarıyorum… Ne var ki çoğu homurdanmasını sürdürüyor. Sevgili Hasan Arat senin ne kadar düzgün, namuslu, prensip sahibi olduğunu biliyorum ve biliyoruz lakin bir anımsatma; hızla ‘zan’ altına giriyorsun aman dikkat!

Samet Aybaba ayrıca, 6 teknik direktör değiştirerek tarihe geçtiklerini belirtip futbolcuları tebrik ettiğini dile getirmiş. Rıza Çalımbay’ı gönderinin kendisi olduğunu da itiraf etti mi o arada bilemem!

Sevgili Samet Aybaba, sen çok sayıda kulüpte teknik direktörlük yaptın neden Beşiktaş ‘çürürken’ takımın başına geçmiyorsun? Ya da alt yapı ve Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi’yi bu göreve getirmiyorsun? Her ikiniz de Serdar Topraktepe’den çok daha fazla deneyime sahipsiniz. Yoksa alınacak olası başarısız sonuçlar sonrası Beşiktaş’taki geleceğiniz tehlikeye mi girer? Samet Aybaba ile eski takım arkadaşı ve tesislerde günü birlikte geçirdiği Mehmet Ekşi’nin başına bir şey gelmesin de! Hatta Mehmet Ekşi, alt yapının onursal başkanı olsun! Serdar Topraktepe’yi kurtların önüne atmanız tabii ki sizin açınızdan sorun teşkil etmiyor. Serdar iyi sonuçlar alırsa fotoğraf karesinde görünür ‘ona destek olduk’ dersiniz başarılı olamazsa da ortalarda gözükmezsiniz! Bu kadar basit…

Kimin çürük olduğu herkes gayet iyi biliyor sen merak etme paşam!

 

Yazarın Diğer Yazıları

Bitti artık bu çile!

Kanatları kusursuz kullanan iki eleman, aynı şekilde iki kanada da savunma oyuncusu, golcü ve de libero. Samet Aybaba bunların hepsini kendisi bulup seçecek ise vay Beşiktaş’ın haline!

Beşiktaş 62’den tavşan yaptı!

Beşiktaş, Süleyman Seba’nın başkanlığında art arda 3 şampiyonluk kazandı, üstelik birisi de yenilgisiz. Hiç Süleyman Ağabeye ve Metin Keçeli’ye madalya takıldığına tanıklık etmedim.

İstanbul Park Pisti’ni boşaltmayan Vural Ak, bu gücü kimden alıyor?

"Bu da sadece Türkiye’de yaşanır! Kira ödemiyorsun, ihaleye girmiyorsun, devletin gönderdiği ‘pisti boşalt’ ihtarnamesiyle açıkça dalga geçiyorsun"