Haberler

Özhaseki: Ankara yemyeşil olacak

''Ankara yemyeşil olacak''

17 Şubat 2019 15:48

AKP'nin 31 Mart yerel seçimi için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki, göreve geldiklerinde başkente 13 millet bahçesi yapacaklarını söyledi. Özhaseki, "Bu 13 millet bahçesi tam 12 milyon 960 bin metrekare. Ankara yemyeşil olacak. Bunları Allah'ın izniyle biz yapacağız" dedi.

AKP'li Mehmet Özhaseki, yerel seçime yönelik çalışmaları kapsamında, Keçiören Estergon Kalesi'nde Berberler Odası üyeleriyle bir araya geldi. Programda Özhaseki'ye, AK Parti Keçiören Belediye Başkanı adayı Turgut Altınok da eşlik etti. Burada konuşan Özhaseki, 1994'te Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na başladığını anımsatarak, "Vatandaş oyumuzu artırdı. Biraz biz de sevindik, 2 oldu. 3'üncüye geldiğimizde oyumuz, yüzde 70'e çıktı. Demek ki 'Herkes istiyor babacığım, ben bir daha yapayım' dedim. 4'e, 5'e tamamladık ama bayağı uzun oldu. Bazen diyorlar ki 'Kayseri'de senden önce kim vardı belediyede?' 'Selçuklular vardı' diyorum. O kadar uzun sürdü bizimki. Geçmişe doğru gittiğimizde epeyce bir yıl belediyecilik yaptım" diye konuştu.

'ALLAH O SARI YELEKLİLERDEN VERMESİN'

Belediye başkanlığından ayrılırken, herkesle helalleştiğini kaydeden Özhaseki, "'Paris'te bir şey var da bizim şehrimizde yoksa bir belediye hizmeti söyleyin' dedim. Elhamdülillah, hiç kimse 'Paris'te şu belediye hizmeti var, sen niye bunu vermedin' diyemedi" dedi.

Programa katılan birinin "Paris'te sarı yelekliler var başkanım" demesi üzerine Özhaseki, "Sarı yelekliler yok bizde çok şükür. Allah o sarı yeleklilerden vermesin. Onlardan çok çekti bu memleket zaten. İsyancılardan çok çekti" diye karşılık verdi.

'ANKARA YEMYEŞİL OLACAK'

Ankara'da 13 millet bahçesi yapılacağını aktaran AKP'li Özhaseki, "Ben belediye başkanlığı yaptığım yerde 6 tane park vardı işgalliydi, bin 200 tane park yaptım. Bu 13 millet bahçesi tam 12 milyon 960 bin metrekare. Ankara yemyeşil olacak. Bunları yapacağız Allah'ın izniyle biz" dedi.

Konuşmasında FETÖ/PDY'ye de değinen Mehmet Özhaseki, "40- 50 yıldır var, şimdi 'FETÖ' deniliyor. Bu lanet adamlar da 'Hizmet eriyiz, müsamahalı insanlarız, hoşgörülüyüz. Biz zaten yurt dışında okullar açıyoruz. Sizlere dost insanlar yetiştiriyoruz. Verin çocuklarınızı, okutalım' gibi herkese sıcak ve sempatik davrandılar. Birçok insan da samimiyetle iyi niyetle zaten onlara kanmış oldu