Haberler

Yönetmen Eylem Şen: “Buluştuğumuz Yer Hakikat Bahçeleri” gösterimde

Belgeselin İstanbul galası 6 Kasım saat 19.00'da Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi'nde

06 Kasım 2019 18:42

Yönetmenliğini Eylem Şen’in yaptığı, yapımcılığını ise Türkiye İnsan Hakları Vakfı'nın (TİHV) üstlendiği “Buluştuğumuz Yer: Hakikat Bahçeleri”inin İstanbul galası, saat 19.00'da Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi'nde yapılacak. 

Belgeselin yönetmeni Eylem Şen, T24 Manşet'e yaptığı konuşmada, belgeselin ana konusunun Barış Akademisyenleri'nin "Bu suça ortak olmayacağız" metnine imza attıktan sonra başından geçenler olduğunu vurguladı. Şen,"Bu suça ortak olmayacağız!" metnine imza atan akademisyenler, imzanın hemen ardından ardı arkası kesilmeyen cezalandırmalarla karşı karşıya kaldılar. Linç girişimleri, gözaltılar, ihraç, tutuklamalar oldu. Tüm bu süreçte neler yaşandığını göstermeyi hedefleyen ve aynı zamanda tüm bu cezalandırmalar karşısında ayakta kalmak için yeni bahçeler yetiştiren akademisyenlerin deneyimlerini anlatmaya çalışan bir belgesel gerçekleştirdik" dedi. 

Belgeselin 2 yıllık çalışmanın sonucunda ortaya çıktığını dile getiren Şen, belgeselin yarın da Berlin'de gösteriminin olduğunu söyledi.