Gündem

Metris Cezaevi'nde yangın

Dumandan etkilenen dört kişi hastaneye kaldırıldı

15 Şubat 2019 22:16

Metris Cezaevinde akşam saat 21.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Cezaevine çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi. İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada dumandan etkilenen 3 tutuklu ile görevli bir infaz ve koruma memurunun hastaneye kaldırıldığı aktarıldı.

Alınan bilgiye göre, cezaevinde hırsızlık suçundan tutuklu ve  hükümlülerin bulunduğu koğuşta yangın çıktı. Yangına cezaevi görevlileri ve  itfaiye ekipleri müdahale etti.

Yangın söndürülürken, dumandan etkilenen 3 tutuklu ile bir infaz ve  koruma memuru hastaneye kaldırıldı.

Bu arada cezaevi önünde Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekiplerinin  tedbir aldığı, içeriye ambulansların girdiği görüldü.

Başsavcılık'tan açıklama

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Metris Cezaevi'nde çıkan yangınla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bugün saat 20.40 sıralarında Metris 1 nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda hırsızlık suçundan tutuklu ve hükümlülerin barındırıldığı bir koğuşta henüz sebebi bilinmeyen bir nedenle yangın çıkmıştır.

Ceza İnfaz Kurumu personeli ve Cezaevi Tabur Komutanlığı görevlilerince olaya süratle müdahale edilmiş derhal olay yerine intikal eden itfaiye görevlileri ile birlikte yangın diğer hiçbir koğuşa yayılmadan kısa sürede söndürülmüştür.

Dumandan etkilenen 3 tutuklu ile görevli bir infaz ve koruma memuru tedbir amaçlı olarak hastaneye sevk edilerek sağlık kontrolleri gerçekleştirilmiştir.

Cezaevinde İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından her türlü güvenlik önlemleri alınmıştır. Olaya ilişkin adli ve idari soruşturma başlatılmıştır"