Gündem

Meclis Başkanı Şentop'tan 'online eğitim' açıklaması

Online eğitim ve online hizmetle hayatımızda kalıcı olarak bulunmaya devam edecektir"

22 Mart 2021 10:45

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, katıldığı Türkiye Maarif Vakfı 10. Ülke Temsilcileri İstişare Toplantısı'nda online eğitime ilişkin açıklamalarda bulundu. Şentop, “Salgın sonrası yeni normalimiz zorunlu değişim gerektiren online eğitim ve online hizmetler hayatımızda kalıcı olarak bulunmaya devam edecektir” dedi.

TBMM Başkanı Şentop'un açıklaması şu şekilde:

"Salgın sonrası yeni normalimiz zorunlu değişim gerektiren online eğitim ve online hizmetler hayatımızda kalıcı olarak bulunmaya devam edecektir. Türkiye'nin hem yerelde hem de küresel düzeyde eğitim alanında rekabet gücünü artıran bu teknolojik yatırımlara devam edeceğiz ve etmek zorundayız

İnsana yapılan yatırım, bütün ülkelerin yararına olacak şekilde meyvelerini veriyor. Türk Maarif Vakfı okulları işte bu ulvi amaca da hizmet ediyor.

Türkiye'nin, yeniden bir büyük dünya gücü ve medeniyet inşacısı olma iradesinin yolu, kaliteli eğitimden ve eğitim ihracatından geçmektedir. Yeni nesillerde derin ve köklü ihya faaliyetinin, ilim ve irfanın kuşattığı dönüştürmeyle mümkün olabileceğini akıldan uzak tutmamalıyız."