Spor

Galatasaray'dan Evander harekâtı!

3 sene önce Vasco'dan Midtjylland'a transfer olan Evander, Danimarka ekibinde çıktığı 150 maçta 43 gol 34 asiste imza attı

04 Ağustos 2022 10:14

Galatasaray Brezilyalı yıldız Evander'le el sıkıştı. Kulübü Midtjylland'la da anlaşma sağlanmıştı, fakat sonradan ortaya 1 milyon euroluk bir fark çıktı. Sarı-mırmızılılar bu pürüzü de giderip, birkaç güne Evander'i getirmeyi planlıyor

Galatasaray, 10 numarayı Evander'e emanet etmeye kararlı. Sarı-kırmızılılar bir süredir gündemin en üst sıralarında yer alan Brezilyalı yıldızla anlaşma sağladı. 10 numaralı formanın 24 yaşındaki oyuncuya verilmesi planlanıyor.

Ancak daha önceden büyük ölçüde mutabakat sağlanan kulübü Midtjylland'ın, gelen diğer teklifleri de koz olarak kullanıp 1 milyon euro daha talep etmesi, Galatasaray cephesinin tepkisini çekti. Sarı-Kırmızılılar, Danimarka temsilcisiyle aradaki bu pürüzü de gidererek, birkaç gün içerisinde Evander'i İstanbul'a getirmeyi planlıyor.

Transfer , Galatasaray'ın istediği şekilde gerçekleşirse, genç yeteneğin bonservisine, başarı bonusları hariç, 6.5 milyon euro civarına bir ödeme yapılacak.

3 sene önce Vasco'dan Midtjylland'a transfer olan Evander, Danimarka ekibinde çıktığı 150 maçta 43 gol 34 asiste imza attı.