Gündem

DHA YURT BÜLTENİ 21

Kocaeli'de otoyolda bayram yoğunluğu (2) TEM OTOYOLUNDAKİ TRAFİK YOĞUNLUĞU GECE DE DEVAM ETTİ Kurban Bayramı tatili nedeniyle yola çıkanların, TEM otoyolu Kocaeli kesiminde oluşturduğu yoğunluk gece saatlerinde de devam etti

18 Ağustos 2018 06:08

Kocaeli\'de otoyolda bayram yoğunluğu (2)
TEM OTOYOLUNDAKİ TRAFİK YOĞUNLUĞU GECE DE DEVAM ETTİ

Kurban Bayramı tatili nedeniyle yola çıkanların, TEM otoyolu Kocaeli kesiminde oluşturduğu yoğunluk gece saatlerinde de devam etti. Araçlar zaman zaman Bekirdere rampası geçişinde adım adım ilerledi. Yoğunluğun ilerleyen saatlerde de devam etmesi bekleniyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-------------------------------
-Drone gece görüntüsü
-Araç yoğunluğu
-TEM Bekirdere rampasından araç detayları

Haber-Kamera: Ergün AYAZ-Alişan KOYUNCU / KOCAELİ,(DHA)
======================================

Besni\'de kaza: 3 yaralı
 
ADIYAMAN’ın Besni ilçesinde önünde ilerleyen traktöre çarpan hafif ticari araçtaki 3 kişi yaralandı.
Kaza, Suvarlı beldesinde meydana geldi. Suvarlı beldesinden ilçe merkezi yönüne ilerleyen Hasan Yılmaz yönetimindeki 33 BNJ 06 hafif ticari araç, önünde ilerleyen 02 AL 236 plakalı traktöre arkadan çarptı. Meydana gelen kazada hafif ticari aracın sürücüsü Hasan Yılmaz ile araçta bulunan Perihan Yılmaz ve Kadir Yılmaz yaralandı. Yaralılar kazayı görenlerin çağırdığı sağlık görevlileri tarafından Besni Devlet Hastanesi\'ne kaldırıldı. Acil serviste tedaviye alınan yaralılardan Hasan Yılmaz, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma  Hastanesi’ne sevk edildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-------------------------------
- Besni Devlet Hastanesi
- Ambulansların yaralıları getirmesi
- Sağlık görevlilerinin yaralılara müdahalesi
-Yaralıların ambulanslardan acil servise alınması
-Yaralı yakınlarının ağıtları
-Ağır yaralının sevk edilmesi
- Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Mustafa ÖNDOĞAN / ADIYAMAN,(DHA)
===========================================

Bakan Soylu, Kırıkkale\'deki denetlemeleri takip etti
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, araçlarda bulunan çocuklara düdük dağıtarak seyir halinde iken hata yapan sürücü baba ve annelerin uyarılmasını istedi.
TÜRKİYE\'de 43 ilin geçiş güzergahı üzerinde bulunan Kırıkkale\'de Kurban Bayramı dolayısıyla artan trafik yoğunluğuna karşı Bölge Tafik ekiplerinin oluşturduğu kontrol noktasında gerçekleştirilen uygulamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yerinde denetledi, görevlilerden bilgi aldı.
Gece geç saatlerde Ankara’dan helikopter ile Kırıkkale Başpınar Stadı\'na inen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu\'yu, Kırıkkale-Ankara karayolu üzerinde bulunan Bölge Trafik kontrol noktasına geçti. Burada, Emniyet teşkilatı tarafından karşılanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trafikten sorumlu Emniyet Müdür yardımcısı Hacı Ömer Aktürk\'ten çalışmalar ile ilgili olarak bilgi aldı. Bakan Soylu, \"Bayram nedeniyle karayollarımızdaki kalabalığı görmek ve denetlemek için buradayım. Kırıkkale’nin 43 ilin kapısı olması ile birlikte yoğun bir trafik akışı bulunuyor. Kazaları asgariye indirmek için herkese büyük görevler düşüyor. Başta küçük çocuklarımız olmak üzere, bunun içinde seyir halinde bulunan araçların sürücülerine karşı çocuklarımız düdükleri ile sürücü olan baba ve annelerini uyarmalarını arzu ediyoruz. Geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl trafik kazalarının daha asgariye düşürülmesi için hep beraber sürücülerin trafik kurallarına uymaları önemli bir faktördürö dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, trafik ekipleri tarafından durdurulan araç sürücüleri ile görüştükten sonra yolcu olarak bulunan çocuklara şapka, tişort ve kırmızı düdük hediye ederek, hata karşısında sürücüleri uyarmalarını istedi.
Bakan Soylu’nun denetimine Emniyet Genel Müdür yardımcısı Celal Uzunkaya, Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, AK Parti il Başkanı Nuh Dağdelen katıldı.
Bakan Süleyman Soylu, denetimlerini sürdürmek üzere Kırıkkale\'den helikopter ile Çorum\'a hareket etti. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-------------------------------
-Trafik akışından görüntü
-Bakan Süleyman Soylu\'nun gelişi
-Emniyet Müdür yardımcısı H Ömer Aktürk ün açıklamaları
-Bakan Soylu\'nun açıklaması
-Bakan Soylu araçlarda bulunan çocuklara düdük hediye etmesi
-Çocuklarla birlikte 

Haber-Kamera: Erhan GÖĞEM / KIRIKKALE,(DHA)
=======================================

Bakan Soylu, Kırıkkale\'deki denetlemeleri takip etti (2)
BAKAN SOYLU, ÇORUM\'DA TRAFİK UYGULAMASINA KATILDI

ÇORUM’un Sungurlu ilçesine gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapılan trafik uygulamasına katıldı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çorum’un Sungurlu ilçesine geldi. Helikopterle Şehir Stadına inen Bakan Soylu daha sonra ‘Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük’ projesi kapsamında D100 Karayolu’nda Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen trafik uygulamasına katıldı. Bakan Soylu burada uygulama kapsamında duran sürücüler ve araçların içerisinde bulunan vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Soylu durdurulan bir otobüsün içine girerek vatandaşlarla görüştü. Bazı vatandaşlar Bakan Soylu ile selfie çekindi. Bakan Soylu ayrıca araçlarda bulunan çocuklara düdük hediye edip sürücülere de tişört ve broşür verdi. Yapılan trafik uygulaması ile ilgili görevlilerden bilgi alan Bakan Soylu daha sonra tekrar Şehir Stadyumuna giderek helikopterle Amasya’nın Merzifon ilçesine gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-------------------------------
-İçişleri Bakanı Süleyman Soylu\'nun helikopterden inişi ve karşılanması
-Trafik uygulamasına katılması
-Sürücülerle ve araçtakilerle sohbet etmesi
-Bir otobüse binip yolcularla sohbet etmesi
-Detaylar

Haber-Kamera: SUNGURLU(Çorum),(DHA)
=================================

Bakan Soylu, Kırıkkale\'deki denetlemeleri takip etti (3)
BAKAN SOYLU MERZİFON\'DA UYGULAMAYA KATILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı trafik tedbirlerini yerinde denetlemek amacıyla Amasya’nın Merzifon ilçesindeki Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ne geldi. 
Bakan Soylu, Merzifon ilçesinde denetimleri yerinde denetleyerek, \"Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük\" projesi kapsamında Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önündeki yol uygulamasına katıldı. Ekipler tarafından kontrol amacıyla durdurulan bir yolcu otobüsüne binen Bakan Soylu, sürücü ve yolcularla sonbet etti. Yolculara Amasya elması ikram eden Bakan Soylu, bazı yolcularla fotoğraf çekindi. Durdurulan otomobildeki sürücü ve yolcularla da sohbet eden Bakan Soylu, İçişleri Bakanlığı olarak başlattıkları proje ile farkındalık oluşturacaklarını söyledi. Bakan Soylu, araçlardaki çocuklara da kırmızı düdük, şapka, tişört ve broşür vererek bilgilendirdi. Soylu, Merzifon’daki denetlemenin ardından karayolu ile Çorum’un Osmancık ilçesindeki Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ne gitmek üzere hareket etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:-HD
-------------------------------
-Polislerin trafik denetimi yapması
-Bakan Soylu’nun trafik denetimine gelmesi
-Vatandaşların Bakan Soylu ile fotoğraf çekinmeleri
-Bakan Soylu, yolcu otobüsünde vatandaşlara ‘iyi yolculuklar’ demesi
-Bakan Soylu, küçük bir çocuğa düdük vermesi ve düdük çalması
-Bakan Soylu’nun Bölge Trafiğe girişi
-Bakan Soylu’nun trafik denetleme defterini imzalaması
-Bakan Soylu’nun polislerle fotoğraf çekinmesi

(SÜRE: 03.00 DK.) - (BOYUT: 340 MB)

Haber-Kamera: Gökhan İÇKİLLİ-Sinan HARMANCI /MERZİFON (Amasya),(DHA)
==============================================================

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir
Advertisement