Gündem

DHA YURT BÜLTENİ-19

Aileleri tarafından ikna edilen 2 terörist teslim oldu ŞANLIURFA’da PKK/PYD/YPG terör örgütüne katılan 2 kişi ailelerinin ikna etmesiyle güvenlik güçlerine teslim oldu

18 Ocak 2019 00:14

Aileleri tarafından ikna edilen 2 terörist teslim oldu

ŞANLIURFA’da PKK/PYD/YPG terör örgütüne katılan 2 kişi ailelerinin ikna etmesiyle güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı\'nca yürütülen soruşturma kapsamında, PKK/KCK/YPG bölücü terör örgütüne 3 ile 7 yıl önce katılan adı açıklanmayan 2 kişinin, Irak ve Suriye’de silahlı örgütsel faaliyetlerde bulundukları belirlendi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri ekipleri teröristlerin ailelerine ulaşılarak ikna çalışması başlattı. Yapılan görüşmeler sonucu ikna olan 2 terörist, Suriye’den Akçakale ilçesine geçiş yaparak, güvenlik güçlerine teslim oldu. Sağlık kontrolünden geçirilen 2 terörist alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Bu arada güvenlik güçlerine teslim olan 2 teröristin, PKK’nın dağ kadrosunda ve Suriye’deki PYD/YPG terör örgütünden kaçmak isteyenler olduğu ve yerel halkın da bu örgütleri istemediği yönünde ifade verdikleri öğrenildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
------------------------------------
- Şubeden çıkartılan 2 terörist
- Adliye götürülen şüpheliler
- Genel ve detay görüntüler

Haber: Ali LEYLAK-Kamera:-ŞANLIURFA - DHA)

========================

250 bin TL dolandırdıkları kadını, üçüncü kez arayınca yakalandılar

ELAZIĞ yaşlı bir kadın, birer gün arayla iki kez telefonla aranıp, kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan kişiler tarafından 250 bin TL dolandırıldı. Dolandırıcıların üçüncü kez para istediği kadının polisle işbirliği yapmasıyla 4 şüpheli yakalandı. Gözaltında işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3\'ü tutuklandı.
Geçtiğimiz günlerde kimliği açıklanmayan yaşlı bir kadını telefonla arayan şüpheliler, kendilerini savcı ve polis olarak tanıttı. Şüpheliler yaşlı kadının adının terör operasyonuna karıştığını iddia ederek birer gün arayla toplam 250 bin TL parasını bankadan çektirip elden teslim edilmesini sağladı. Sonradan dolandırıldığını anlayan yaşlı kadının yakınları durumu polise bildirdi.
ÜÇÜNCÜ KEZ DOLANDIRILMAK İSTENDİ
Şüpheliler, daha sonra üçüncü kez para istemek için yaşlı kadını aradı. Polisle irtibatta olan kadın, \'Tamam\' diyerek buluşma adresini polise bildirdi. Şüphelilerin parayı almak için buluşma adresine gönderdiği M.S., bölgede önlem alan Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü\'ne bağlı ekipler tarafından yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
M.S.\'nin ifadesiyle yola çıkan polisler çalışmasını derinleştirip M.Ö., R.E. ve M.H.\'yi de evlerinde gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada ise olayda kullanılan cep telefonları ile GSM hatları ele geçirildi. Emniyette ifadesi tamamlanan 3 şüpheli de bugün adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 3 şüpheliden M.Ö. ve R.E. tutuklanırken, M.H. ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Görüntü Dökümü:
---------------------------------
- Adliyeden görüntü
- Şüphelilerin adliyeye getirilişi
- Adliyeye girişleri
- Genel ve detay görüntü

Haber-Kamera: ELAZIĞ,(DHA)

===========================

Mahallede kaldırım çöktü, 2 metrelik çukur oluştu

SİVAS\'ta yaya kaldırımının aniden çökmesi sonucu yaklaşık 2 metrelik çukur oluştu.
Olay, akşam saatlerinde Diriliş Mahallesi\'nde meydana geldi. Yerleşim yeri sayısının az olduğu sokak üzerinde bulunan kaldırım aniden çöktü. Çökme sonucu yaklaşık 2 metre genişlikte ve 2 metre derinliğinde çukur oluştu. Çukurun içine kısa sürede su dolduğu görüldü. Çukuru gören vatandaşlar durumu belediye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen belediye ekibi çukur çevresini şeritle kapatarak güvenlik önlemi aldı. Çökme sırasında her hangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmadı. Çökmenin nedeni araştırılıyor.

Görüntü Dökümü:
-Olay yerinden görüntü
-Çukurun görüntüsü
-Etrafındaki önlemler

Haber-Kamera:Hüsnü Ümit AVCI/SİVAS, (DHA)

=========================

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir