Gündem

DHA YURT BÜLTENİ-11

1)GÖLCÜK TABİAT PARKI İHALESİ İPTAL EDİLDİ BOLU’nun doğa harikası Gölcük Tabiat Parkı’na, 19 odalı dağ köşkü ile 25 bungalov yapımı ve Göl Gazinosunun özel işletmeye verilmesi ile ilgili ihale iptal edildi

02 Ocak 2018 18:44

1)GÖLCÜK TABİAT PARKI İHALESİ İPTAL EDİLDİ

BOLU’nun doğa harikası Gölcük Tabiat Parkı’na, 19 odalı dağ köşkü ile 25 bungalov yapımı ve Göl Gazinosunun özel işletmeye verilmesi ile ilgili ihale iptal edildi. İhaleyi Avrasya Feribotu\'nu arkadaşlarıyla birlikte kaçıran Muhammet Tokcan\'ın kardeşi Düzceli iş adamı Kurtuluş Tokcan kazanmıştı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Bolu Belediyesi\'ne 2012 yılında 29 yıllığına kiralanan Gölcük Tabiat Parkı için 19 Aralıkta ihale yapılmıştı. İhale kapsamında 19 odalı dağ köşkü ile 25 bungalov yapımı ve Göl Gazinosunun özel işletmeye verilmesi yer alıyordu. 12 firmanın katıldığı ihaleyi Avrasya Feribotunu arkadaşlarıyla birlikte kaçıran Muhammet Tokcan\'ın kardeşi Düzceli iş adamı Kurtuluş Tokcan aylık 116 bin TL teklif vererek kazanmıştı. Söz konusu ihale tepki çekmişti.İhale ile ilgili kesin kararın verilmesi için Bolu Belediyesi Encümeni tarafından Cuma günü toplantı yapıldı. Karara varılamayan toplantı bugüne ertelenmişti. Bolu Belediye Meclisi Salonu’nda düzenlenen toplantıda ihalenin iptal edilmesine karar verildi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının detayları resmi açıklama ile paylaşılacak.


Görüntü Dökümü
------------------------
-Gölcük manzaraları arşiv görüntüler
-Drone görüntüleri
-Projeden görüntüler

Süre: 06.26 Boyut:
Haber: Murat KÜÇÜK/BOLU, (DHA)

====================================================

2)SINIR KAPISINDA SAHTE PASAPORTLA YAKALANDI
 
 EDİRNE\'nin İpsala Sınır Kapısı\'ndan sahte Bulgaristan pasaportu ve kimlik kartı ile Yunanistan\'a çıkış yapmak isterken yakalanan ve \'kasten öldürme\' ile \'resmi belgede sahtecilik\' suçlarından arandığı belirlenen H.U.Y., mahkemece tutuklandı.
Yunanistan\'a çıkış yapmak üzere İpsala Sınır Kapısı\'na gelen ve görevlilere verdiği Bulgaristan pasaportu ile kimlik kartının sahte olduğu belirlenen H.U.Y., polis tarafından gözaltına alındı. Yapılan Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgulamasında H.U.Y.\'nin \'kasten öldürme\' ve \'resmi belgede sahtecilik\' suçlarından arandığı tespit edildi. H.U.Y.\'nin üzerinde yapılan aramada ise sahte 2 pasaport ile sahte 1 kimlik ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen H.U.Y., tutuklanarak, cezaevine konuldu.

 İpsala - Ünsal YÜCEL-EDİRNE/DHA

=======================================================

3)DOÇ. DR. ÖZLENEN ÖZKAN: EŞİMDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENİYORUM

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan, yüz, çift kol ve rahim nakliyle dünyanın tanıdığı ünlü bir cerrah olan eşi Prof. Dr. Ömer Özkan\'ın önce hocası, sonra eşi olduğunu söyledi.
Doç.Dr. Özlenen Özkan, eşi Prof. Dr. Ömer Özkan\'ın, ilk tanıştıkları günden bu yana idolü olduğunu belirtti. Doç.Dr. Özkan, \"Çünkü hakikaten işinde çok iyi ve akıllı bir cerrah. Vicdanlı bir insan. Çok şey öğrendim ondan ve hala öğreniyorum\" dedi.
\'BİZE İLHAM VEREN ÖMER HOCA\'

Eşi ile birlikte aynı ortamda çalışmanın zaman zaman soruna yol açmasına karşın o sorunlarla baş edebilmeyi öğrendiğini belirten Doç. Dr. Özlenen Özkan, şöyle devam etti:
\"Elbette arka planda kalmam gerektiği zamanlar oluyor. Ama bundan çok mutsuzluk duymuyorum. Çünkü hakikaten bize ilham veren bir insan. Ona her zaman çok şey danışıyorum. Elbette zaman zaman sıkıntılar olabiliyor. Problem yaşayabiliyoruz ama baş etmeyi öğrendim zamanla. İşyerinde ve evde tabii ki roller farklı ama işyerinde tabii ki öncelikle hocam.\"
\'2 AYRI EKİP OLARAK ÇALIŞIYORUZ\'
Kompozit doku nakillerinde 2 ayrı ekip olarak çalışmak gerektiğini anlatan Doç. Dr. Özlenen Özkan, \"Hastanemiz dışında kompozit dokuyu alan bir ekibin başında Ömer hoca var. Bir ekip de burada alıcı hastayı hazırlamak zorunda, zaman kaybetmeyelim diye. Vericinin başında Ömer hoca var, alıcının başında ben varım. Bize oradan sinyal geliyor, \'Evet hasta iyi, başlayabilirsiniz\' şeklinde. Biz de o ekip gelinceye kadar alıcıyı hazırlamaya başlıyoruz. Yeni yüz ya da kolların yerleştirileceği bir ortam hazırlıyoruz. Ben de o ekibin başında oluyorum\" dedi.
\'AMELİYATHANEDE ZAMAN ZAMAN BANA BAĞIRABİLİYOR\'
Ameliyatta zaman zaman Prof.Dr. Ömer Özkan\'ın kendisine bağırabildiğini belirten Doç.Dr. Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:
\"Bunu hiçbir şekilde duygusal anlamda yorumlamıyorum. Gerektiği yerde bağıracak. Gerekmediği zaman bile bağırabiliyor. Çünkü hakikaten zor bir iş yapıyoruz. Elimizin altındaki malzememiz insan. Bazen çok hızlı olmamız gerekiyor. Hata affetmiyor. O açıdan gergin zamanlarımız olabilir. Elbette benim de çok zor zamanlarım oluyor, ama önemli olan onu çok etrafa yansıtmamak. Ömer hoca çok zor bir insan değildir. Pratiktir, hızlıdır. Ama zaman zaman tabi ki insanlar gerilebiliyor doğal olarak.\"

\'MESLEKTAŞLARIMIZ TARAFINDAN BİLE ÇOK ANLAŞILMAYAN BİR İŞ YAPIYORUZ\'

Yaptıkları işin çok farklı olduğunu kaydeden Doç.Dr. Özlenen Özkan, \"Çünkü dünyada çok az yapılan bir iş. Çok anlaşılmayan bir iş, belki meslektaşlarımız tarafından bile\" dedi. Gerçekleştirdikleri kompozit doku nakliyle bir insanın hayat kalitesini artırdıklarını aktaran Doç. Dr. Özlenen Özkan, \"Biz bunu o kadar net görüyoruz ki. İnsanlar sokağa çıkamazken sokağa çıkıp kendine eş bile bulabiliyor, çocukları oluyor. Buna vesile olmak çok güzel bir şey\" diye konuştu.

Gelecekle ilgili plan ve hayallerinden söz eden Doç.Dr. Özlenen Özkan, \"Şu an ben immünoloji doktorası yapıyorum. Bundan sonraki hedefimiz bu nakilleri daha kaliteli, belki daha az ilaçlı belki de ilaçsız hale getirmek için çalışmalar yapmak. İnşallah bunu Ömer hoca ve ekibimizle beraber yapmayı istiyoruz\" dedi.

Görüntü Dökümü
------------------
- Ömer Özkan ve Özlenen Özkan\'dan detay görüntüler
- Özlenen ÖZKAN\'dan detay görüntü
- Röp1: Ömer Özkan 
- Röp2: Özlenen Özkan
- Çiftden detay görüntü
542 MB ///04.53\"
HABER:Selma KUNAR KAMERA:Emrah GÜL/ANTALYA, (DHA)

==================================================

4)BABALARIN KARDAN ADAM MESAİSİ

YENİ yıla lapa lapa yağan karla birlikte giren Erzurum yeniden beyaza büründü. Sabahın erken saatlerinde uyanan çocuklar özlemini duydukları karı görünce babalarını uyandırıp, kardan adam yaptılar. Yeni yıl tatilinde olan babalar, bukez çocukları için kardan adam mesaisi yaptı. Hemen hemen her evin önünde yapılan kardan adamlar kısa sürede \'en güzel kardan adam\' yarışmasına dönüştü. Çocuklar babalarının yaptığı kardan adamların sırtına binip hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Görüntü Dökümü
--------------------------
-Kardan adamın sırtına binen çocuk
-Evlerinin önüned kardan adam yapan baba ve çocukları
-Babalar ve çocukları ile röp

(Haber-Kamera: Turgay İPEK / ERZURUM, (DHA)
(SÜRE: 05.16 sn BOYUT:306 MB)

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir