Gündem

Can Atalay'dan Çorlu Tren Katliamı davası çağrısı: Vicdan meselesidir

Çorlu'da 25 kişinin hayatını kaybettiği, 300’den fazla kişinin yaralandığı tren faciasına ilişkin davanın karar duruşması yarın yapılacak

24 Nisan 2024 13:09

Gezi Davası'nda tutukluyken Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilen ve Anayasa Mahkemesi kararlarına rağmen tahliye edilmeyerek milletvekilliği düşürülen avukat Can Atalay, yarın karar duruşması görülecek Çorlu Tren Katliamı davası için çağrıda bulundu. Atalay, "Bu dava, sadece hukuki bir süreç değil, aynı zamanda bir vicdan meselesidir" dedi.

Gezi Davasında müebbet hapis cezasına mahkum edilen ve TİP'ten Hatay milletvekili seçilmesine rağmen vekilliği düşürülen Can Atalay, Tekirdağ Çorlu'da 25 kişinin yaşamını yitirdiği Çorlu Tren Katliamı'nın karar duruşması öncesi çağrıda bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Atalay, "Bu dava, sadece hukuki bir süreç değil, aynı zamanda bir vicdan meselesidir" dedi. 

 

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018’de meydana gelen ve 7’si çocuk 25 kişinin hayatını kaybettiği, 300’den fazla kişinin yaralandığı tren faciasına ilişkin davanın karar duruşması yarın yapılacak. Duruşma yarın saat 09.30'da başlayacak.