Spor

Ankaragücü'nden stat açıklaması

Başakşehir karşılaşması başka statta oynanacak ANKARA,(DHA) Ankaragücü Kulübü, Spor Toto Süper Lig'in 15'inci haftasındaki Medipol Başakşehir maçının başka bir şehirde oynanacağını açıkladı

03 Aralık 2018 19:27

Başakşehir karşılaşması başka statta oynanacak

ANKARA,(DHA)

Ankaragücü Kulübü, Spor Toto Süper Lig\'in 15\'inci haftasındaki Medipol Başakşehir maçının başka bir şehirde oynanacağını açıkladı. Daha önce  Yenikent Stadyumu\'nda oynanacağı bildirilen müsabakanın, saha zemininin futbol müsabakası oynamaya elverişli olmadığı gerekçesiyle başka bir şehre alınacağı belirtildi. 
Başkent ekibinden yapılan açıklama şöyle: \"İstanbul Başakşehir FK ile 12.10.2018 tarihinde (Pazartesi) günü saat 20:00’da oynayacağımız müsabakanın yeri Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Yenikent Stadyumu olarak ilan edilmişti. Ancak TFF tarafından görevlendirilen yetkililerin Yenikent Stadyumu’nda yaptığı denetimler neticesinde saha zemininin futbol müsabakası oynamaya elverişli olmadığı rapor edilmiştir. TFF, konuyu değerlendirmiş Yenikent Stadyumu’nda saha zemininin elverişli olmadığını gerekçe göstererek müsabakanın ilan edilen tarihte Yenikent Stadyumu’nda oynanamayacağını tarafımıza bildirmiştir. Bu nedenle Medipol Başakşehir ile yapacağımız müsabaka başka bir şehirde oynanacaktır. Müsabakanın oynanacağı şehir ile ilgili açıklamamız daha sonra yapılacaktır.\" 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir