PROJE 1:

T24 Video

T24 Okur Fonu'na katılarak bağımsız gazeteciliğe destek verin

Finansal ve ideolojik takıntılardan bağımsız yayın yapan T24, haberciliğin önüne hiçbir görüş ve inancı koymayan gazeteciliğiyle dört yılı geride bıraktı. T24 Okur Fonu’na katılarak, bağımsız gazeteciliğin gelişimine destek verebilirsiniz.

Okur Fonu Nedir?

Okur Fonu, projelerin fonlanması için yeni bir yöntem olan "Crowdsourcing"in T24'teki uygulamasıdır. Crowdsourcing bir bağış veya yardım yöntemi değil; bir projenin hayata geçmesini isteyen kişilerin kendi destekleriyle yapım sürecine ortak olmasıdır.

Projeyi desteklemenin ana amacı, projenin hayata geçmesi ve sürdürülebilmesidir.

Projeyi destekleyenlere, yaptıkları katkı nedeniyle çeşitli armağan ve olanaklarla teşekkür edilir. Ancak destekleyenler fona ekonomik bir karşılık bekledikleri için değil, projenin hayata geçtiğini görmek istedikleri için katılırlar.

T24, Okur Fonu ile projeyi destekleyenlerin bir parçası olacakları bir topluluk oluşturmayı da hedefliyor.

Fon nasıl kullanılacak?

Okur Fonu'nun kullanımı için çeşitli projeler oluşturulur.

Her proje için yapılacak çağrıda; projenin detayları, projenin hayata geçmesi için ihtiyaç duyulan kaynak, okurların hangi miktarlarda katkı yapabilecekleri ve karşılığında sunulan olanaklar ile projenin süresi yer alır.

Fon toplama süresi boyunca kaç kişinin projeyi desteklediği, toplanan kaynak miktarı ve kalan süre anlık olarak şeffaf biçimde sitede duyurulur.

Çağrı süresinin sonunda yeterli fon toplanırsa, projenin yapım aşamasına geçilir. Tüm yapım süreci ve fonun kullanıldığı kalemler destekleyenlerle şeffaf bir şekilde paylaşılır. Proje tamamlandığında hayata geçirilen yeni uygulama okurlarla paylaşılır. Ayrıca bağımsız gazeteciliğe desteğin değerini sembolize eden armağan ve imkânlar destekleyenlerle paylaşılır.

Eğer bir proje için yeterli fon sağlanamazsa, toplanmış olan fonun nasıl kullanılacağıyla ilgili olarak destekçiler arasında şeffaf bir anket düzenlenir ve daha küçük bütçeli bir proje seçilir.

"Haber alma hakkı"na sahip çıkanlar ile “haber verme görevi” bulunanlar olarak, Türkiye'de bağımsız gazeteciliği birlikte kurumlaştırabiliriz...

T24 Video geliyor

Bağımsız internet gazetesi T24, hiçbir görüş ve inancı haberciliğin önüne koymayarak çıktığı yolda dört yılı geride bıraktı. Beşinci yılımıza haberciliğimizi her alanda güçlendirme hedefiyle giriyoruz. T24, artık video bölümünde de izleyenleriyle buluşacak.

Uzun zamandır iyi tasarlanmış bir video bölümünü açmayı düşünüyor, okurlarımızdan bu konuda sık istek alıyorduk. Okurlarımızın bu talebini ve internette gazeteciliğin çok önemli bir gereğini dördüncü yılımızda hayata geçiriyoruz.

Ancak T24, hemen hemen her sitede yapıldığı gibi ajanslar, anonim mecralar ve TV'lerden gelen malzemelerle yetinecek bir video bölümüyle karşınıza çıkmayacak. T24'te değişen gazeteciliğe uygun, orijinal içerikler de üreten bir video bölümü olacak.

Sadece T24 için ve internete özel olarak hazırlanmış orijinal içeriklerin de varlığıyla karşınıza çıkacak T24 Video'da izleyeceğiniz bazı içerikler şöyle:

T24'te 5 Dakika

T24 yazarları ve saygın gazeteci ve uzmanlar her hafta gündemi ve köşe yazılarını yorumlayacak.

Haberin Yanında

Fatih Pınar, Gezi olaylarında ve Dünya Barış Günü'nde olduğu gibi, video röportajları ile "haberin olduğu yerde" olacak, haberler iç yüzüyle T24 "Haberin Yanında"da yayınlanacak.

Sokak Röportajları

T24 Video ekibi gündemdeki konularla ilgili olarak sokağın nabzını tutacak.

Bütçe Nereye Harcanacak?

Proje sonucunda elde edilen gelirler için öngörülen bütçe aşağıdaki gibidir. Bütçede herhangi bir değişiklik olması durumunda bütün okuyucularımıza bildirilecektir.

  • Çekim ve kurgu ekipmanı: 20.000 TL
  • Video yayın altyapısı: 20.000 TL
  • T24 video ekibi: 44.745 TL
  • Vergiler: 15.255 TL

Sonraki Projeler

Okurlarımızın desteklediği Okur Fonu aracılığıyla önümüzdeki dönemlerde, T24'ün mobil uygulamalarının geliştirilmesi, ülkemizde yurttaş gazeteciliğin gelişebilmesi için yeni bir internet mecrasının hazırlanması gibi öncü projelerin fonlanması düşünülmektedir.

  Tamamlandı
TL HEDEF: TL
DESTEKLEYEN
Destek Paketleri
10 TLDESTEKLE 0KİŞİ

Sadece bir aylık dergi fiyatına, Türkiye'de bağımsız gazeteciliğin gelişmesine destek olun. Destekleyenler sayfasında istediğiniz takdirde isminiz yazılsın.

25 TLDESTEKLE 0KİŞİ

Desteğiniz karşılığında T24 sticker'larınız size gönderilsin. Destekleyenler sayfasında istediğiniz takdirde isminiz yazılsın.

50 TLDESTEKLE 0KİŞİ

Desteğiniz karşılığında T24 rozetiniz ve yukarıdaki ürünler gönderilsin. Destekleyenler sayfasında istediğiniz takdirde isminiz yazılsın.

100 TLDESTEKLE 0KİŞİ

Desteğiniz karşılığında T24 posteri ve yukarıdaki ürünler size gönderilsin. Destekleyenler sayfasında istediğiniz takdirde isminiz yazılsın.

250 TLDESTEKLE 0KİŞİ

Desteğiniz karşılığında T24 defteri ve yukarıdaki ürünler size gönderilsin. Destekleyenler sayfasında istediğiniz takdirde isminiz yazılsın.

500 TLDESTEKLE 0KİŞİ

Desteğiniz karşılığında T24 yazarları tarafından imzalanmış çerçeveli Okur Fonu katılım belgesi ve yukarıdaki ürünler size gönderilsin. Destekleyenler sayfasında istediğiniz takdirde isminiz yazılsın.

1,000 TLDESTEKLE 0KİŞİ

Desteğiniz karşılığında T24 videolarından birinin jenerik yazılarında isminize özel teşekkür metni yer alsın ve yukarıdaki ürünler size gönderilsin. Destekleyenler sayfasında istediğiniz takdirde isminiz yazılsın.

2,500 TLDESTEKLE 0KİŞİ

T24 defterinizi alın, T24 videolarından birinin çekimine katılın, yazarlarla tanışma programına katılın. İstediğiniz takdirde isminiz Okur Fonu'nu Destekleyenler sayfasına yazılsın.

5,000 TLDESTEKLE 0KİŞİ

T24 defterinizi alın, aylık yapılan "T24 Yazar Toplantıları"ndan birine okur olarak katılın, T24 ile ilgili görüşlerinizi tüm T24 ekibiyle paylaşın, istediğiniz takdirde isminiz Okur Fonu'nu Destekleyenler sayfasına yazılsın.

10,000 TLDESTEKLE 0KİŞİ

Öncelikle şirketler için öngörülen paket. Türkiye'de bağımsız gazeteciliği destekleyin, T24.com.tr'deki reklam alanlarında şirketinizin/markanızın banner'larını yayınlayın. Eğer isterseniz Okur Fonu Destekleyenler sayfasında şirket/kurum logonuzla yer alın.

Tüm destek tutarlarına %18 KDV dahildir, ödemeniz karşılığı tarafınıza fatura kesilecektir.

1000 TL üzerindeki işlemler ve yurtdışından yapılacak ödemeler yalnız Havale/EFT seçeneği ile gerçekleştirilebilmektedir.