REKLAMI GİZLE

Erdoğan'ın eski danışmanı Akif Beki: 'Baskın seçim' Bahçeli'nin dayatmasıysa seyreyle gümbürtüyü

"AK Parti kanadında, bu emrivakiye hazırlıksız yakalanmanın şaşkınlığı gözleniyor"

- A +

Karar yazarı Akif Beki, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 3 Kasım 2019'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin 26 Ağustos 2018'e çekilmesi önerisiyle ilgili olarak "AK Parti’nin bir tuzağa mı çekildiğinden işkillenmesi ve ortaklıklarının yıkılmasa bile güven bunalımına sürüklenmesi kaçınılmaz olur" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bir dönem basın danışmanlığı görevini yürüten Beki, "Baskın seçim' Bahçeli'nin dayatmasıysa seyreyle gümbürtüyü" başlığıyla yayımlanan yazısında, şu ifadeye de yer verdi:

"Erdoğan’ın, planlandığı gibi seçimlerin vaktinde, 3 Kasım 2019’da yapılacağına dünkü mükerrer vurgusu, temkinli bir cevap Bahçeli’ye. AK Parti kanadında, beklenmedik bir emrivakiye hazırlıksız yakalanmanın şaşkınlığı gözleniyor."

TIKLAYIN Erdoğan erken seçime kapıyı kapattı mı: Anayasa değişikliği 2019 Kasım seçimlerinde yürürlüğe girecek

 

Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

Erken seçim çağrısı, köşelere nasıl yansıdı; kim, ne dedi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 3 Kasım 2019'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin 26 Ağustos 2018'e çekilmesi önerisi, birçok köşe yazarının işlediği başlıca konulardan biri oldu. İktidara yakın yayın politikasıyla bilinen gazetelerde iktidar partisi AKP'ye dönük uyarıların yer aldığı yazılar dikkati çekti.

Devamını Oku