REKLAMI GİZLE

Yıldırım: Ramazanın ilk günlerinde masum vatandaşlarımızı öldüren terör örgütü insanlığın düşmanıdır

Binali Yıldırım Vezneciler'deki saldırıyla ilgili taziye mesajı yayımladı

- A +

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Vezneciler'de bombalı araçla polis aracına yönelik yapılan saldırı dolayısıyla yayımladığı taziye mesajında, "Bugün sabah saatlerinde İstanbul Vezneciler'de Çevik Kuvvet Polis Ekiplerimize yönelik yapılan bombalı araç saldırısı terörün aşağılık yüzünü bir kez daha göstermiştir. Saldırıda şehit olan 7 polisimize ve 4 vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Mübarek Ramazan'ın ilk günlerinde masum vatandaşlarımızı öldürmeyi hedefleyen terör örgütleri, insanlığa ve bütün insani değerlere düşman olduklarını bu saldırıyla bir kez daha göstermişlerdir" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, mesajında "Ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti terörle mücadele hedefinden asla ve asla taviz vermeyecektir. Güvenlik ve adli birimlerimiz, büyük bir dikkat ve titizlikle iz sürerek bu alçak saldırıyı gerçekleştirenleri ve onları azmettirenleri mutlaka ortaya çıkartacaktır. Milletimizin başı sağolsun" ifadelerini kullandı.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

İstanbul'da bombalı terör Vezneciler'deydi!

İstanbul Vezneciler'de çevik kuvvet otobüsünün geçişi sırasında bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 6’sı polis 11 kişi hayatını kaybetti. 3’ü ağır 36 kişi de yaralandı. Saldırı sonrasında açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Terör örgütünün özellikle sivil, polis, asker bu tür ayrımı bizi pek bağlamaz. Her şeyin bedeli var. İlk insanla başlayan bu mücadele kıyamete kadar sürecek. Bitti biter diye bir durum yok. Minimize edilmesidir asıl olan” dedi. Saldırının ardından İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi’ndeki tüm fakültelerde yapılması planlanan bütünleme sınavlarının iptal edilirken, tarihi Şehzadebaşı Camii'nde de hasar oluştu.

Devamını Oku