REKLAMI GİZLE

Yeni Şafak Temsilcisi: Terörle yaşamaya alışmamız gerekiyor!

Selvi'nin tartışma yaratan açıklaması Ekşi Sözlük’te ve Twitter’da sert ifadelerle eleştirildi

- A +

Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi’nin, Ankara’nın merkezinde dün akşam meydana gelen, en az 37 kişinin öldüğü terör saldırısıyla ilgili “Bir süre terörle yaşamaya alışmamız gerekiyor” yorumu yaptı. 

Ankara’daki patlamadan yaklaşık üç saat sonra, Facebook ve Twitter’ın yetkililer tarafından engellendiği dakikalarda Selvi'nin NTV canlı yayınında yaptığı bu açıklama sosyal medyada tepki çekti. Selvi, Ekşi Sözlük’te ve Twitter’da sert ifadelerle eleştirildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da, saldırı sonrası yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımız endişe etmesin, devletimizin tüm kurumlarının milletimizle iş birliği içinde yürüttüğü terörle mücadele mutlaka başarıyla neticelenecek, terör dize getirilecektir" demişti.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

Başkent'in kalbinde 5 ayda 3. terör saldırısı

Ankara, 10 Ekim 2015'te iki canlı bombanın kendilerini patlatması sonucu 107 kişinin hayatına mal olan saldırı sonrasında 17 Şubat 2016'da da bir bombalı aracın patlatılması nedeniyle 29 kişinin ölümüne sahne olmuştu. İlk katliamdan yaklaşık 5 ay sonra, Ankara'da 13 Mart'ta bir terör saldırısı daha gerçekleşti. Sağlık Bakanı, bombalı araçla yapılan patlamanın sonucunda 37 kişinin hayatını kaybettiği duyurdu.

Devamını Oku