REKLAMI GİZLE

Ümit Özdağ’dan YSK’ya tepki: Tek tek yargılanacaklar

YSK, “evet mührü de mühürsüz pusuladaki oylar da geçerli sayılacak” açıklaması yapmıştı

- A +

MHP'den ihraç edilen Ümit Özdağ, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kararına tepki gösterdi. Özdağ, "Bütün YSK üyeleri usülsüzlüğün önünü açıyor. Teker teker yargılanacaklar" dedi.

YSK, “evet mührü de mühürsüz pusuladaki oylar da geçerli sayılacak” açıklaması yapmıştı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Özdağ, yaptığı açıklamada “Bu, YSK tarafından referandumun iktidar lehine açık bir şekilde manipüle edilmesidir. Bütün YSK üyeleri usülsüzlüğün önünü açıyor. Teker teker yargılanacaklar. Türk halkının almış olduğu karara başta YSK olmak üzere herkes saygı göstermelidir” dedi.

"2 saat daha manipülasyona devam edecekler"

Özdağ, ayrıca Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Anadolu Ajansı’nın açıklamalarına itibar etmeyin. Sandıklara son ana kadar sahip çıkalım. Hayırlar onde. YSK’nın aldığı karar bunu gösteriyor.

2 saat daha AA manipülasyona devam edecek. Bu bilgi. Ancak sonuçta yapacakları bir şey yok. Sandıklara son ana kadar oylarımızı koruyalım.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

'Türk tipi başkanlık' oylaması bitti, tartışması sürüyor

AKP ile MHP'nin partili cumhurbaşkanlığı sistemine geçişi esas alan anayasa değişikliği teklifi TBMM’den geçtikten sonra referanduma gitti. Referandum sonucunda yüzde 51.41 oranında 'evet' oyu çıktı. Ancak, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) “mühürsüz oy ve pusulaların da geçerli sayılması” yönünde aldığı karar tartışmalara neden oldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, YSK’nın kararı tartışılmaya devam ederken ve sandıkların tamamı açılmadan önce “Atı alan Üsküdar’ı geçti” ifadesini kullandı. CHP ve HDP, YSK’nın tartışmalı kararı sonrası referandumun iptal edilmesi için başvuruda bulundu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu referanduma şaibe karıştığını söyleyerek “Seçimi tanımayacağız” dedi. TBMM’nin bundan sonraki süreçte yeni sistem için uyum yasaları üzerinde çalışması bekleniyor.

Devamını Oku